Co uczynić z samochodem, jaki już nie funkcjonuje? Jakie mamy możliwości?

Pewnie sporo ludzi zna to uczucie. Po latach używania swojego ukochanego pojazdu, przychodzi ten dzień w którym trzeba się z nim pożegnać. Zawieść go w miejsce, gdzie rozbiorą go mniejsze fragmenty albo zgniotą jego nikomu niepotrzebne blachy i w taki sposób skończy on swój żywot.

Podczas kupowania auta rzecz jasna nie myślimy nad tego typu sytuacjami, natomiast w końcu przychodzi taki moment i musimy znaleźć właściwe miejsce dla tego wiekowego pojazdu. Dokąd wtedy pójść? W zgodzie z istniejącymi w Polsce przepisami, każdy samochodów powinien być poddany ewidencji i ubezpieczony. I co najważniejsze – nie ma znaczenia w jakim jest stanie, to znaczy czy faktycznie jest odpowiedni do jazdy i czy ktoś z niego korzysta. Jedynym wyjątkiem są pojazdy zabytkowe, tu ciągłość ubezpieczenia nie jest wymagana.

Czy to zagadnienie niesamowicie Cię interesuje? Jeżeli tak, to wejdź tu i poznaj naszą firmę (http://www.probis.info/oferta/remonty-obiektow-przemyslowych/) – poznasz tu nieprawdopodobnie ciekawe informacje.

Auta osobowego nie jesteśmy w stanie wyrejestrować, by pozostawić go w garażu. Dobrze jest zostawić taki pojazd we właściwe stacji demontażu, na przykład złomowanie pojazdów Tarnów. Bardzo często takie problemy napotykają właściciele samochodów, jakie zostały rozbite, a ubezpieczyciele określili szkodę jako całkowitą. Tak się to odbywa, bo funkcjonujące na naszym rynku firmy ubezpieczeniowe najczęściej nie zajmują się pojazdami w tym stanie.

kasacja pojazdów

Autor: bertknot
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej też stosują tak zwaną metodę dyferencyjną, a to oznacza po prostu, że nie mamy szans na odszkodowanie w pełnej wysokości, lecz jedynie w kwocie, która wynosi różnicę między wartością auta przed i po zdarzeniu. W takim sensie jedyne co można zrobić to oddać ten pojazd na złomowanie pojazdów Nowy Sącz. O tą brakującą kwotę pieniędzy powinni się zatroszczyć sami właściciele, z jak największą korzyścią pozbywając się rozbitego wozu. Najczęściej nie jest to tak proste, gdyż wartość pozostałości jest wyliczana nazbyt optymistycznie. Jednakże, jak okaże się, iż żaden kupujący nie planuje dać nam za nasz pojazd tyle, ile wyliczył ubezpieczyciel, to nie ma innego wyjścia, możemy jeszcze odwołać się od takiej wyceny.

To że otrzymaliśmy już odszkodowanie, nie znaczy, że nie ma możliwości na innego rodzaju roszczenia, jak wyjdzie na to, iż otrzymana kwota nie zrekompensowała strat. Ubezpieczyciel nie powinien oczekiwać od klienta, aby ten zajmował się demontażem auta i sprzedażą części. Od takich zadań są specjalistyczne miejsca, jak kasacja pojazdów Nowy Sącz.