Co począć z autem, jakie nie nadaje się do użytkowania? Czy powinno oddać się je na złom?

Jak samochód posiada rzeczywiście jeszcze jakąś wartość, to na pewno będzie ktoś zainteresowany, aby je zakupić. Natomiast i tak wszystko zależy od ceny. Na rynku jest bardzo dużą ilość handlarzy, jacy zajmują się skupowaniem samochodów zepsutych, zaniedbanych i powypadkowych.

Bez problemu możemy także z nimi nawiązać kontakt, bo ogłaszają się w internecie, przykładowo auto złom Kraków, lecz również w różnych dostępnych formach przekazu, jak gazety regionalne lub stacje benzynowe. Kiedy auto parkuje w mieście, pod chmurką, to jest szansa, że kupiec pojawi się bez naszej ingerencji. Zostawi własną wizytówkę.kliknij po szczegóły (www.creoconcept.pl/pl/kontakt/)Podczas sprzedaży samochodu tak naprawdę najmniej istotne są pieniądze, natomiast najbardziej liczy się dobre sporządzenie umowy, która musi mieć dokładne dane nabywcy. Sprzedaż naszego auta trzeba szybko zgłosić w wydziale komunikacji i do ubezpieczyciela. Czasem jest też tak, iż nieuczciwy kupiec nie rejestruje auta na swoje nazwisko, natomiast potem gdzieś porzuca takie niewiele warte auto. Sprzedawca, jaki nie zapisał w poprawny sposób, kto od niego kupił samochód, będzie zmuszony przez długie lata uiszczać opłatę za OC za pojazd, jaki już dawno nie istnieje.

skupowanie auto powypadkowych

Autor: bettyx1138
Źródło: http://www.flickr.com

Jak więc pojazd nie posiada już żadnej wartości, to najłatwiejszym rozwiązaniem jest oddanie go na złomowisko, na przykład na złomowanie pojazdów Świdnica. Kompletne pojazdy przyjmowane są często bezpłatnie, a dosyć często, kiedy dostarczymy je tam własnym sumptem, to możemy również liczyć na jakiś bonus, przykładowo w kwocie kilkuset złotych. Także w tym przypadku kwota, którą dostaniemy za pojazd, nie jest najistotniejsza. Stacja demontująca pojazdy, do której dajemy auto, musi mieć zezwolenie wojewody do wystawiania zaświadczeń o kasacji pojazdu.

Tego typu dokument jest potrzebny, by wyrejestrować pojazd. Właściciel samochodu albo osoba do tego upoważniona powinna przedstawić do wglądu dowód osobisty, tablice rejestracyjne, a także dodatkowe rzeczy jak dowód rejestracyjny pojazdu, kartę pojazdu (jeśli była wydana). Samochodów przekazanych do demontażu, na przykład w auto złom Katowice nie da się już znowu rejestrować.