Rozmowa kwalifikacyjna jako miarodajna postać autoprezentacji

Zaproszenie na rozmowę wstępną oznacza, że nasze CV i list motywacyjny zainteresowały ewentualnego chlebodawcę. Rozmowa rekrutacyjna to miarodajna odmiana autoprezentacji, toteż należałoby się do tego przygotować.

Przez osobiste zachowanie w czasie naboru ujawniamy, jak radzimy sobie w stresie, czy jesteśmy życzliwi i komunikatywni. Rekrutację ma możliwość przeprowadzać osoba z działu personalnego, bądź przypuszczalny bezpośredni zwierzchnik.

Jak uważasz? Czy dane na omawiany wątek są ciekawe? Jeśli tak, to przejrzyj tekst (http://www.account-pl.eu/publikacje/profesjonalny-osad-jako-fundament-rewizji-finansowej), a odnajdziesz w nim dużo genialnych wiadomości, które przyciągną Twoją uwagę.

W mniejszej firmie może to być nawet sam szef. Odzienie świadczy o człowieku. Jeżeli na rozmowę wstępną ubierzesz granatowy garnitur, bądź garsonkę z przed lat, możesz być potraktowany jak ktoś, kto nie wyrósł w dalszym ciągu ze szkolnych lat i nie jest gotowy do podjęcia pracy. Psychologowie akcentują, że w relacjach międzyludzkich, także podczas naborów, liczy się pierwsze wrażenie, a ubiór jest naturalnie elementem wywierania wrażenia. Rozmowa rekrutacyjna wymaga, aby wyglądać schludnie, jednak nie warto rezygnować z drobnych, specyficznych dla siebie fragmentów – doczytaj tutaj.

pracownik nie bojący się wyzwań podczas pierwszej pracy

Autor: Scott Lewis
Źródło: http://www.flickr.com

Bransoletka z zagranicznej podróży, bądź pomysłowe klipsy zdołają spowodować, że zostaniesz lepiej zapamiętany, mogą być także pretekstem do rozmowy o upodobaniach rozmówcy, a to stale działa na korzyść. W toku rekrutacji nie banalizuj pytania o pozazawodowe zainteresowania. One objawiają, czy kandydat jest ciekawym człowiekiem, czy jest twórczy, czy swobodnie nawiązuje znajomości, czy nie boi się wyzwań.Student, albo absolwent nie posiada jeszcze dużego doświadczenia zawodowego, szczególnie kiedy ma to być pierwsza praca. Rozmowa kwalifikacyjna to sposobność do lepszego zapoznania kandydata. Sposobność nawiązania bezpośredniego kontaktu przyciąga za sobą osiągnięcie wiedzy z zakresu biegłości interpersonalnych, również autoprezentacji pretendenta.

Więcej na ten temat –

Jest to też możność do poznania wyczekiwań finansowych kandydata, oraz pułapu motywowań do rozwoju. Nawet najporządniej sporządzone CV i list motywacyjny nie zastąpią bezpośredniego kontaktu i zrozumienia osoby aspiranta. Dlatego tak ważne jest jak najlepsze przygotowanie do spotkania rekrutacyjnego.