W jaki sposób pielęgnować samochód, by wyglądał jak nowy? Wiedzieć należy o kilku elementach

Dzięki dużej dostępności do środków pielęgnujących samochody nasze auto możemy utrzymywać w odpowiedniej kondycji przez dość długi okres.

Tylko woda nie wystarczy, by pozbyć się z wszelkich zanieczyszczeń. Wyjście jest natomiast banalne, gdyż potrzeba zastosować do tego szamponu. Umyty lakier do tego warto zabezpieczać, do tego celu przeznaczone są różne woski, które tworzą błyszczącą powłokę ochronną. Niektóre z nich są banalne w użyciu, ponieważ po wymyciu pojazdu szamponem należy po prostu spłukać go rozcieńczonym w wodzie woskiem. Najlepsze car spa gwarantują jednak środki do różnych części samochodu. Osobną grupę stanowią środki, jakie nadają się do regeneracji powierzchni pokrytych lakierem.

Chevrolet

Autor: Chevrolet
Źródło: Chevrolet

Należą do nich mleczka oraz pasty do polerowania, dzięki nim możemy usunąć niewielkie zarysowania i to nie jedynie z lakieru, lecz również z powierzchni szyb. Spośród kosmetyków do pielęgnacji samochodu nie brak preparatów do pielęgnacji felg. Są także preparaty, jakie są w stanie oponom nadać bardziej świeży wygląd. Oferta chemii do czyszczenia wewnątrz odnosi się przede wszystkim do wykładzin dywanowych, obicia materiałowego, a także tapicerki skórzanej. Są to często preparaty takie jak płyny oraz pianki. Dostępne są również specjalne ścierki do usuwania zanieczyszczeń, jakie możemy używać bez żadnej obawy, i to na różnorakie powierzchnie w samochodzie. Odnośnie tapicerki ze skóry wiele istniejących środków oprócz właściwości czyszczących mają też możliwości konserwujące i regenerujące.

Zobacz również –

Środki kupowane do pielęgnacji deski rozdzielczej (kokpitu) czyszczą oraz przywracajgaleria (więcej na temat)erzchniom dawny połysk. Mają też działanie antystatyczne, co sprawia, że utrudniają przywieranie cząstek kurzu. Inną grupą środków do czyszczenia jak i zabezpieczania powierzchni auta są przeróżne powłoki, według niektórych najlepsza jest powłoka kwarcowa. Są one najtrwalsze oraz bardzo odporne, świetnie zabezpieczają konkretne elementy auta. Takie nawierzchnie mają trwałość nawet dwa lata, wiec można się spodziewać, iż nasz pojazd będzie lśnił oraz będzie odporny na brud na długi okres – klik. ochrona – więcej szczegółów