Wynajmujemy samochód w Krakowie – na co zwrócić uwagę?

Jeśli mamy samochód, najczęściej to nim się przemieszczamy, nawet daleko. Czasami jednak własne auto nie jest rozwiązaniem najrozsądniejszym, bo podróż autokarem, czy samolotem jest dużo krótsza i bardziej ekonomiczna. W takich warunkach, w miejscu docelowym możemy wypożyczyć samochód, by móc bez problemu poruszać się po okolicy.

W polskich miastach usługa wynajmu samochodów jaką zapewnia firma ProRent nie jest jeszcze tak znana, jak w innych państwach, jednak coraz bardziej zyskuje na znaczeniu – nie tylko wśród gości zza granicy. Rzecz jasna, wynajem samochodów ma sens w dużych miastach, które są istotnymi ośrodkami przemysłowymi, albo naukowymi. Jeżeli chodzi o wynajem samochodów Kraków przoduje wśród polskich miejscowości w ilości przedsiębiorstw z tego zakresu. Co więc wybrać? Na co zwrócić największą uwagę? Firmy, oferujące wynajem samochodów działają na specyficznych zasadach i propozycja, która na pierwszy rzut oka wydaje się być najbardziej atrakcyjna, może tak naprawdę okazać się inwestycją, która zrujnuje nasz budżet oraz zepsuje nasze nerwy. Należy zwrócić wytężoną uwagę na wszystkie ukryte koszty, jak również na zagadnienia bezpieczeństwa, ubezpieczenia oraz komfortu najemcy.

kliknij tutaj

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze, jeśli interesuje nas wynajem naczep chłodni samochodów Kraków ma ofertę znacznie rozbudowaną, ale i bardzo zróżnicowaną. Poszukajmy takiej wypożyczalni aut, w której znajdziemy interesujący nas model pojazdu. Jeśli szukamy miejskiego, ekonomicznego auta, bez sensu jest wypożyczać luksusową limuzynę, która pochłania ogromne ilości paliwa, z kolei zamierzając znaleźć samochód – https://www.sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/weze_do_myjek_techkar/weze_kanalizacji_techkar/weze_kanalizacji_15m_techkar,2,3601 – dla delegujących u nas ważnych osobistości, nie wybierzemy zdezelowanego dostawczaka! Najlepiej wybrać firmę, oferującą szeroką flotę pojazdów. Właśnie taką znajdziemy w ProRent – od ekonomicznych samochodów miejskich, przez reprezentatywne limuzyny, aż po samochody dostawcze (ofertę znajdziesz tutaj). W takim miejscu na pewno wybierzemy coś dla siebie.

Pojazdy powinny być maksymalnie kilkuletnie, sprawne technicznie, zadbane oraz posiadać ważną dokumentację. Poza ceną samego wynajmu, dopytajmy, jakie czekają nas opłaty dodatkowe. Cena paliwa najczęściej nie jest wliczona w cenę wynajmu, zatem wybierzmy auto o ekonomicznym spalaniu. Wypożyczalnie bardzo często nakładają limit kilometrów za dobę wypożyczenia, dowiedzmy się, ile on wynosi i jakie grożą konsekwencje za przekroczenie tego limitu. Dowiedzmy się też, czy w razie problemów technicznych, należy nam się samochód zastępczy.