Za wypełnienie zeznań podatkowych w żadnym wypadku nie trzeba słono płacić, ponieważ taka usługa może być także świadczona bezpłatnie

Załatwianie rozmaitych spraw urzędowych niektórym panom i kobietom sprawia bardzo dużo kłopotów. I w żadnym wypadku nie myślimy tutaj o jakiś niejednoznacznych procedurach administracyjnych, ale np. o zwykłej rejestracji pierwszego auta bądź corocznym wypełnianiu pitów.

Jeśli weźmiemy pod lupę formularze, to czasem trudno się zorientować, jak wypełnić puste rubryki, a i porady urzędników niedużo pomogą, ponieważ panie w okienku są w stanie odpowiedzieć na parę pytać, lecz całego dokumentu nie wypełnią. Dlatego niemałą i niesłabnącą popularnością cieszą się różnego rodzaju biura, gdzie każdy obywatel może zasięgnąć języka. Jednak za te usługi trzeba zapłacić, a jeżeli przychodzi się do biura księgowego jedynie z jednym blankietem PIT-u 37, to szkoda wydawać nawet te trzydzieści złotych.

klawiatura z klawiszem taxes

Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli pit 2016 już w tym momencie spędza sen z powiek, to trzeba z stosownym wyprzedzeniem przemyśleć plan działania. W rzeczywistości jest całkiem dużo możliwości, wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć. Jeżeli niemalże co trzeci dzień robimy zakupy w centrach handlowych, to rok temu w tych wojewódzkich miastach musieliśmy widzieć afisze propagujące akcję pit 2015 . Pracownicy urzędów skarbowych w określone dni zupełnie darmowo uzupełniali blankiety PIT-ów 37. Zapewne i w zbliżającym się roku pit 2016 będzie możliwość rozliczyć w taki sam sposób.

Z racji tego że prawo podatkowe szybko się zmienia, to zwykli podatnicy mają problemy z rozliczeniem rozmaitego typu ulg. Niekiedy fachowa wskazówka jest wymagana, a udzielić jej może tylko kompetentna księgowa. I być może taką osobą jest siostrzenica albo mama najlepszej psiapsiółki naszej pociechy. W zamian za gratisowo wykonaną usługę można podarować trzy słoiczki prawdziwych domowych konfitur śliwkowych lub solidny kawał smakowitego sernika.

Pomimo tego że w tym omówieniu zdołaliśmy wskazać zaledwie dwa rozwiązania, to rejestr dostępnych opcji jest oczywiście o wiele dłuższy. Warto często słuchać audycji radiowych, czytać lokalną prasę i odwiedzać znajomych. Opłaca się także dość często przeglądać strony internetowe, bo można, nawet zupełnie przypadkowo, trafić na ciekawe serwisy – zobacz. A mianowicie mamy tutaj na uwadze nieodpłatną wymianę usług, dla przykładu, księgowa – www.tax4business.pl – oferuje pomoc w wypełnieniu druków PIT-u 37 w zamian za godzinną konwersację po francusku z osobą, która biegle włada tym językiem.