Jak efektywnie szukać zatrudnienia?

Poszukiwania nowego chlebodawcy potrafią trwać całymi miesiącami. W jaki sposób usprawnić cały ten proces? Najlepsze efekty uzyskamy rozpoczynając współpracę z profesjonalną jednostką rekrutacyjną. Wysłanie aplikacji w odpowiedzi na anons firmy rekrutacyjnej będzie o wiele bardziej skuteczne aniżeli przesłanie CV bezpośrednio do pracodawcy. Internet może być świetnym źródłem informacji o propozycjach, ale musimy wiedzieć, gdzie ich wypatrywać. Dla przykładu, pozyskujące coraz większą wziętość serwisy społecznościowe nie cieszą się aplauzem w oczach rekruterów.

ogłoszenia

Autor: Maciej Kasprzyk
Źródło: http://www.flickr.com
A przecież one również mogą być świetnym źródłem wiedzy oferty pracy Bytom. Szukanie pracy to również praca. Warto się do tego procesu przygotować w taki sposób, by zakończył się powodzeniem (zobacz oferty pracy w Bytomiu). W efektywnym poszukiwaniu pracy może nam pomóc kilka elementów. Wiedza o sobie jak też rynku, należycie przygotowane Curriculum Vitae a także odrobina szczęścia. Przed rozpoczęciem poszukiwania pracy dobrze jest opracować sobie taktykę działania oraz postępować sposobem drobnych kroczków. Od czego zatem rozpocząć? Od wyznaczenia celu – zatem tego jaka zmiana nam jest potrzebna, co pragniemy robić? Czy chcemy zmienić jedynie pracodawcę czy może również branżę? Co na danym etapie życiowym jest nam konieczne?

Kiedy odpowiemy sobie na wymienione pytania, będzie nam o wiele łatwiej poruszać się pośród ogłoszeń o pracę oraz wybierać te, jakie odpowiadają naszym wymogom. W kolejnym kroku spójrzmy na siebie oczami potencjalnego pracodawcy. Oceńmy, co jest naszą mocną stroną, a co niekoniecznie. Zastanówmy się, jakie są nasze pozytywy, a co w naszych umiejętnościach albo kompetencjach potrzebuje uzupełnienia. Taka analiza pozwoli nam realnie rzucić okiem na to, co może utrudniać nam wyszukanie pracy, a co działa na naszą korzyść. Obraz ten warto zweryfikować ze współpracownikami, kimś bliskim – być może fajne http://bazalt.pl zauważą coś, co przeoczyliśmy, może zwrócą nam uwagę na inne nasze przymioty, kompetencje. Sprawdź też .

Jeśli już wiemy, czego poszukujemy i co nas charakteryzuje jako pracownika, zastanówmy się, jaka winna być nasza wyśniona praca. Zastanówmy się, jakie stanowiska, wydziały i branże bierzemy pod uwagę. Być może już posiadamy rejestr wytypowanych firm, dla których pragniemy pracować, a może wprost przeciwnie – nie firma ma znaczenie, ale warunki zatrudnienia. Czy ważny jest etat czy może plastyczny czas pracy. Teraz czas na wyszukiwanie konkretnych ogłoszeń. W tym celu warto posłużyć się internetem i wpisać w przeglądarkę: oferty pracy Zamość lub oferty pracy Ostrołęka (w zależności w którym mieście mieszkamy) (sprawdź oferty pracy w Zamościu).