Jak zwiększyć efektywność przedsiębiorstwa? Kursy dla menadżerów

W Polsce powstaje coraz więcej centrów coachnigowych. Jak znaleźć najskuteczniejszą szkołę i na jakie warsztaty opłaca się zarejestrować? Szkolenia ISO zdobywają w Polsce coraz większą popularność. Ich uczestnicy biorą udział w częściach teoretycznych i ćwiczeniach. Podczas warsztatów poznają tajniki zaplanowanie audytów w firmach.

szkolenie

Autor: Fabrice Florin
Źródło: http://www.flickr.com
Zakończenie szkolenia ISO (więcej dowiesz się na tej stronie) zaprocentuje osobom, które są już zatrudnione w przedsiębiorstwach, ale również tych, którzy pragnąć zwiększyć swoje kompetencje i umocnić swoje szanse podczas szukania zatrudnienia – porównaj informacje. Tego rodzaju kursy trwają ok. 24 h warsztatowych i odbywają się w niewielkich grupach, do ok. dwunastu kursantów.

Kursanci uzyskują wiadomości, jak przeprowadza się audyt, jak można go udokumentować i napisać finalny raport. System audytów ISO (więcej opinii na ten temat) obejmuje monitorowanie efektywności funkcjonowania danej firmy w wielu elementach. Kontrolerzy mogą sprawdzać jego działanie w zakresie Six Sigma. Ten system opracowano pod koniec lat osiemdziesiątych zeszłego wieku.

szkolenie

Autor: Association of Online Publishers
Źródło: http://www.flickr.com
Jego istotą jest zmniejszenie częstotliwości występowania błędów w procesie produkcji. Przebiega on w konsekwencji bardziej harmonijnie. System stosowany jest do zarządzania przedsiębiorstwem, ale również w kilku amerykańskich miastach. Szkolenie Six Sigma przystosuje uczestników do zarządzania firmami w kontekście zasad systemu. Po zakończonym kursie umieją oni rozwiązywać różne problemy i wzmacniać jego skuteczność. Szkolenia Six Sigma składają się z wykładów i części praktycznej, a kursanci biorą udział w wielu symulacjach. Informacje o warsztatach, znajdziemy na witrynach internetowych centrów szkoleniowych. Trwają najczęściej kilka dni, a ich partycypanci otrzymują pakiet materiałów szkoleniowych i dyplom.

Szkolenie Six Sigma przygotowuje kursantów do planowania i nadzorowania procesem produkcji zgodnie z założeniami systemu. Uczą, jak przeprowadzać kontrolę w tym obszarze i wprowadzać eksperymenty, które poprawiają funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Szkolenia polecane są przede wszystkim inżynierom i menadżerom.