Dobór porządnych opon do samochodu

Dobór porządnych opon do pojazdu to w ogóle nie łatwa sprawa. Jeżeli nie masz pewności co do kalibru opony, skorzystaj z wyszukiwarki opon, albo odczytaj oznaczenie odnajdujące się na boku demontowanej opony. Jeśli opony Kormoran nie będą montowane jako całość, to wypada pamiętać, ażeby nie instalować opon o odmiennej budowie na jednej osi. W razie wątpliwości, skonsultuj się ze specjalistą w sferze ogumienia.

opony samochodowe

Autor: EveryCarListed P
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze dobrane są jedynym częścią pojazdu posiadającym kontakt z podłożem, a przeto grają kluczową funkcję w kierowaniu, luksusie jazdy, hamowaniu i wielkości eksploatowanego paliwa. Odmienne warunki jazdy wymagają przeróżnej charakterystyki opon. Zakładając opony Poznań o większej wielkości, dostaniesz wyższą sterowność samochodu i poprawę dokładności kierowania na skrętach. Opony nisko profilowe z mniejszymi bokami mogą modyfikować wygląd samochodu, lecz będziesz bardziej odbierać jakiekolwiek nierówności gruntu.

Z pewnością zauważysz też zmiany w hamowaniu, osiągach i zużytkowaniu paliwa. Dla osobistego bezpieczeństwa dobieraj opony – sprawdź tu – Kormoran o rozmiarze jak najbardziej zbliżonym do opon pierwszego oprzyrządowania auta. Skonsultuj się ze fachowcem w celu harmonijnego wyboru opon, felg i innych koniecznych akcesoriów takich jak wentyle, pierścienie, dystanse, także śruby (propozycje).Droga hamowania na wilgotnej powierzchni przedłuża się trzykroć w porównaniu do drogi hamowania na nawierzchni suchej. Dobrze dobrane opony bezpiecznie odprowadzają wodę dzięki systemowi wycięć bieżnika.

opona

Autor: Levente
Źródło: http://www.flickr.com
Opony zimowe przekazują wyjątkowo dobre właściwości na śniegu, oblodzonej powierzchni, także wysoki stan bezpieczeństwa i kontrolę prowadzenia w małych temperaturach. W warunkach zimowych przynoszą lepsze własności jezdne na śniegu i w warunkach terenowych ze względu na ich krój bieżnika, skład mieszanki i strukturę. Ceny opon są zróżnicowane w zależności od ich jakości. Wybieraj opony przynoszące maksymalną przyczepność i stabilność, żeby jazda była komfortowa i pewna. Z wyszukiwarką opon wyszukanie należytej opony zajmie tylko chwilę.