Czy golenie to rzeczywiście obowiązek zadbanego mężczyzny, jakie akcesoria najlepiej do niego używać.

Jedną z cech prawdziwego mężczyzny jest zarost na twarzy. Wąsy i brody rosną u panów w zasadzie od wielu wieku nastoletniego, i praktycznie do końca życia należy o nie dbać. Dzisiaj modny mężczyzna to taki, który jest dobrze ogolony, ale wypielęgnowane wąsy i broda także będą dopuszczalne. Jednak nie może to być zarost, jaki będzie niechlujny, tylko przystrzyżony i wypielęgnowany. Czasami można jeszcze tolerować męski, kilkudniowy zarost, lecz jedynie w nieoficjalnych sytuacjach, na oficjalniejsze okazje należy jednak zadbać o to, aby nie mieć żadnego zarostu.

A do jego pielęgnowania jest parę różnych sposobów. Osoby tak zwane nowoczesne, nie lubiące tego typu pielęgnacyjnych czynności pewnie wybiorą elektryczne maszynki, za ich pomocą można się rozprawić z zarostem szybko i bez potrzeby użycia czegokolwiek innego. Jednak większości panów taka metoda golenia nie do końca pasuje, jednak oni wolą klasyczne metody. Najstarszą i uznawaną obecnie za dość ekstremalną jest używanie brzytwy. Przed laty, kiedy nie znano maszynek, to była jedyna opcja, lecz dziś nie każdy dałby sobie radę z ekstremalnie ostrym ostrzem na brodzie.

maszynka do golenia

Autor: The Cookiemonster
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej popularną obecnie techniką golenia są różnego rodzaju maszynki. Występują one w dużej ilości odmian, od najtańszych tanich maszynek jednorazowych aż po nowoczesne, kilkuostrzowe egzemplarze.

Jeżeli zainteresowała Cię ta kwestia, koniecznie sprawdź link (naklejki-wroclaw.pl/) a poznasz o wiele więcej szczegółów, które bez wątpienia wywołają na Twojej twarzy śliczny uśmiech.

Lecz golenie to nie tylko brzytwa czy maszynka. Zarost przed nim należy dobrze zmiękczyć, a tu przydadzą się bardzo pianki do golenia . Mniej popularne, ale ponoć dużo lepsze jest użycie typowego pędzla oraz specjalnego kremu, tyle że większości panów zwyczajnie nie chce się z nim bawić.

Po pozbyciu się włosów warto również zadbać o podrażnioną skórę.

Frapuje Cię problematyka poruszana w tym tekście? Przeczytaj poza tym także inne zbliżone materiały – zwyczajnie wejdź na stronę (http://www.progline.pl/).

Świetnie sprawdzi się przy tym jakiś dobry krem po goleniu, wielu panów chętnie sięga również po ałun, jaki działa ściągającą i bakteriobójczo, a jednocześnie świetnie tamuje krwawienie. Kupując kosmetyki i akcesoria do golenia należy szukać sprawdzonych, pewnych firm, przykładowo tutaj świetnie prezentują się produkty firmy dovo razors.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*