Po co wydawać tyle pieniędzy? Najtaniej zawsze u producenta – parę porad i faktów na temat bezpośrednich zakupów w Azji.

Z jednej strony może to wydawać się straszne – wchodzimy do dowolnego sklepu z odzieżą, i widzimy, że na pólkach dominują ciuchy ze Wschodu. Nawet w momencie, gdy marka opisuje się jako tak zwany produkt polski. Także skoro i tak źródłem jest importer z Azji – dlaczego nie spróbować szukać towaru centralnie u niego?Na nieszczęście niektórzy nie mają możliwości nawiązania kontaktów biznesowych ze sprzedawcami. Bardzo dobrym miejscem na to bywają targi, ale tam, większość producentów pragnie zaczynać biznesy na satysfakcjonujących stawkach dopiero od sporej ilości kupionego towaru.

Owy importer z Azji doskonale wie, jak negocjować stawki, oferując wpierw wysoką kwotę. Część mało doświadczonych kupców jest tym przerażona, ale nie można tak szybko się poddawać. Podstawą działalności kupca bywa omijanie pułapek zastawianych na nas przez sprzedawców. Ale co działać, gdy chcemy na własny użytek zakupić tylko parę rzeczy? Robiąc prezenty dla rodziny, kupno rzeczy dla siebie albo rozkręcając drobny interes trzeba znaleźć kilka dodatkowych opcji. Nie warto iść do markowych sklepów, gdy dzięki Internetowi znane rzeczy możemy dostać za małe pieniądze. I tak, sprowadzając bezpośrednio poprzez portale zakupowe, importer z Azji otrzymuje opracowane przez nas zlecenie na, przykładowo, dwa zegarki. W odróżnieniu od wewnątrzkrajowych zakupów tutaj wysyłka jest co parę dni, a nie codziennie. Zaniża to koszty naszego transportu dzięki konsolidacji zamówień i wspólnej przesyłce statkiem. Czas oczekiwania na nasz towar to około miesiąc, także same zakupu powinniśmy robić również z wyprzedzeniem.

Pragniesz pogłębić swą wiedzę na temat opracowany w tym artykule? Zatem zachęcamy – naciśnij hiperłącze i oglądaj kolejne ciekawe wpisy.

Dobrze jest także, mimo wszystko zrobić większe zakupy. Wystarczy zebrać zamówienia od przyjaciół i dzięki temu cena całościowa naszego zakupu obniży się albo otrzymamy opcję darmowej dostawy. Dobrze też zastanowić się nad zakupem towarów mniej oryginalnych, których stawki są bardzo niskie. Jeśli zależy nam na czasie, to za kolejną opłatą importer z Azji jest w stanie nam wysłać naszą przesyłkę transportem kolejowym lub samolotem. Ale musimy liczyć się z tym, że stawki wtedy powędrują do góry i pewnie taniej będzie znaleźć towar u polskiego dystrybutora.Zakupy ze Wschodu są świetnym pomysłem na odreagowanie bieżących stresów. Przecież nic tak nie uspokaja, jak dobrze ulokowane fundusze.