Jakie ciekawe wykorzystania mają kompresory powietrza?

Kompresory powietrza mają dzisiaj faktycznie duże zastosowanie, są użyteczne w wielu przeróżnych branżach. W większości wypadków używa się go jako maszyny do komponowania opon, jednakże tak właściwie jest to dopiero jedno z wielu rozmaitych zastosowań kompresorów powietrza, to znaczy sprężarek.

sprężarka śróbowa

Autor: Shehal Joseph
Źródło: http://www.flickr.com
Należałoby wiedzieć, iż sprężarki powietrza to tak właściwie zamienna nazwa kompresorów, zatem w tym materiale będziemy używać obu tych nazw. Jak już wspomnieliśmy, najbardziej modne zastosowanie kompresorów to pompa do kół. Kompresory można użyć nie jedynie jako pompkę do kół w samochodzie, cudownie nadają się też do napompowania koła od roweru, oraz nawet dmuchanej piłki albo materaca. Do tego kompresory są też wykorzystywane jako pneumatyczne zawieszenie w wozach osobowych, i także ciężarowych. Zobacz też

Zadaniem kompresora jest wówczas napełnienie powietrzem poduszki w wozie. Mało tego sprężarki powietrza odgrywają ogromnie istotną funkcję w klimatyzacji samochodowej. Bez kompresorów klimatyzacja by nie działała. Właśnie dzięki kompresorom czynnik chłodzący zdoła się przemieszczać i zmieniać temperaturę, dzięki czemu nawet w upalne dni możemy radować się chłodnym powietrzem w wozie. Kompresory powietrza zdołają służyć także jako dodatkowy klakson w samochodzie.

Zaintrygowany? To dla nas rewelacyjna informacja. Więc kliknij tu dennice stalowe i czytaj do woli kolejne specjalistyczne wpisy.

Dzięki wpompowaniu powietrza do wnętrza klaksonu, brzmienie klaksonu będzie sporo bardziej głośny. Jest więc to cudowny sposób na poradzenie sobie z zbyt cichym klaksonem w wozie.

To zaledwie parę zastosowań kompresorów powietrza, niemniej jednak jest ich jeszcze dużo. Nie da się ukryć, iż sprężarki powietrza są bardzo pożyteczne i użyteczne w naszych czasach. Kompresory powietrza odkryjemy współcześnie w asortymencie wielu firm, jakie oferują także inne pożyteczne i użyteczne artykuły, takie jak chociażby rury aluminiowe. Jeżeli ciekawi nas kupno takiego kompresora, to w Sieci z pewnością odkryjemy sporo interesujących nas propozycji. Więcej na