Niektóre inicjatywy mogą potrzebować wsparcia, sprawdź, jak można pomóc utalentowanym osobom

W obecnych czasach duża konkurencja zapanowała na każdej płaszczyźnie działania, przez co bardzo trudno jest przebić się z własną inicjatywą. Bez wątpienia wiele na ten temat nadmienią osoby, które wykazują wyjątkowe zdolności w jakiejś kategorii, niemniej nie mogą ukazać i wykorzystywać swojego potencjału, gdyż nie ma na to pieniędzy.

Wspieraj rodzące się talenty

dzieci grające w piłkę

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczęście dzisiaj istnieją programy, które pomagają postronnym obserwatorom wesprzeć finansowo takie inicjatywy. Co prawda w Polsce wciąż jest to nowością i sporo osób najzwyczajniej o tym nie wie, jednak za pomocą różnorakich zbiórek pieniężnych można fundować liczne przedsięwzięcia. Przykładem może stać się sports crowdfunding, czyli organizacja zbiórek funduszy na cele sportowe – sports crowdfunding – opis przedsięwzięcia. Co można opłacić z podobnych składek? Wiele rzeczy! W niektórych przypadkach organizatorzy gromadzą fundusze na wyposażenie sportowe albo garderobę dla drużyn, lecz bywają także bardziej zaawansowane inicjatywy, kiedy planuje przykładowo budowę hali sportowej lub powołanie do życia jakiejś sekcji.

Nie tylko sport…

Trzeba pamiętać, że sport nie jest jedyną dziedziną, którą można wesprzeć finansowo. Innym pojęciem, które dopiero pojawia się w naszym kraju, jest fanfunding. W dzisiejszych czasach nie brakuje zdolnych osób, których domeną okazuje się muzyka. Mogą oni prezentować własne talenty na kanałach internetowych, jednak nie w każdym przypadku mogą zabłysnąć przed większą publicznością. Dzięki takim akcjom jak fanfunding (co to jest fanfunding) osoby doceniające talent autora mają szansę przekazać mu wsparcie finansowe, przykładowo na wydanie płyty lub odkupienie szkody oc urządzenie jakiegoś profesjonalnego przesłuchania bądź zakupu lepszego instrumentu.

W literaturze też to działa

zbiórka funduszy

Autor: Przemysław Szabłowski
Źródło: http://www.flickr.com

W internecie napotkać można specjalne serwisy, gdzie różne osoby poszukują wsparcia dla swoich projektów oraz talentów. Nie brakuje tam pisarzy i poetów, którzy chcą wydać własne dzieła, lecz nie umieją dotrzeć do wydawców. Zdarzają się też osoby, które usiłują zdobyć środki na wymarzony wyjazd do egzotycznych miejsc. Jeśli jakiś projekt bardzo do nas przemawia oraz chcielibyśmy spierać go paroma groszami, możemy zrobić to za pomocą takiego właśnie portalu. Dla nas to może być niewielka suma, jednak dla autora, którego ktoś doceni – duża szansa.