Auto złom – miejsce, w którym każdy właściciel może sprzedać swój stary pojazd.

W dzisiejszych czasach zauważyć można spore zainteresowanie jednostek ekologią. Niestety postęp społeczeństw częstokroć pociąga za sobą negatywny wpływ na środowisko, które w bardzo szybkim tempie ulega degradacji. Sporo prac wykonywanych przez jednostki, które dla ich są czymś zwyczajnym oraz normalnym nie wpływa pozytywnie na środowisko oraz jego funkcjonowanie.

Troska o środowiskośrodowisko (-> zobacz przykłady)

Przez wzgląd na ogromny procent zanieczyszczenia przyrody w środkach masowego przekazu można zauważyć coraz bardziej szerzące się akcje informacyjne i uświadamiające jednostki w związku z sytuacją i kondycją, w jakiej przebywa planeta, na której mieszkamy. Dzięki temu obywatele mają bardzo dużą świadomość swoich działań i starają się jak mogą, aby poprawić swoje działania tak, by korzystnie wpływały na środowisko lub przynajmniej bardziej mu nie szkodziły. Jednym ze sposobów troszczenia się o środowisko jest segregacja odpadów, która od pewnego czasu jest powszechnie wdrażana zarówno w miastach jak i na wsiach. Jest to jeden z pozytywnych kroków edukujący jednostki w związku z troszczeniem się o przyrodę.

złom

Autor: Riley
Źródło: http://www.flickr.com

Pozbycie się starego auta

Jest jeszcze jeden dosyć trudny kłopot związany z dbaniem o środowisko a mianowicie emisja spalin przez auta. Aktualnie na ulicach zauważyć można natężony ruch samochodowy. Coraz więcej ludzi nabywa samochody i nie zawsze są to pojazdy, które dzięki postępowi technologicznemu emitują o wiele mniej spalin niż auta starsze. Bardzo duża liczba obywateli, która chce mieć swoje auto musi ze względów finansowych nabyć stary pojazd i niestety z tego samego względu musi nim przemieszczać się przez długi czas najczęściej aż do chwili, kiedy nie będzie w stanie go już naprawić. Więcej tu .

Szukasz może innych tego typu pomysłów wiążących się z opisywanym w tym artykule tematem? Jest na to świetna metoda: kliknij tutaj oraz zobacz więcej w tekście!

Na pozbycie się takiego auta, by nie stał, nie niszczał i nie wpływał negatywnie na przyrodę jest tylko jedna wskazówka a mianowicie oddanie go na złom. Aby taki złom znaleźć mieszkając w Gdyni, Katowicach czy Krakowie wystarczy wprowadzić w Internecie właściwie hasła auto złom Gdynia, auto złom Katowice albo auto złom Kraków i ukaże się pokaźna ewidencja miejsc gdzie takie auto można zezłomować. Za pomocą tych samych fraz, czyli auto złom Gdynia, auto złom Katowice albo auto złom Kraków miejsce złomowania auta można wyszukać także w okolicznej gazecie.