Jak udekorować ściany w naszym mieszkaniu?

Ściany to niczym nie ograniczone pole do popisu. Można je zaprojektować na mnóstwo metod, pięknie upiększyć, powiesić na nich takie przedmioty, jakie nadadzą stylu całemu wnętrzu. Jest pełno opcji do wyboru. Można z nimi bawić się, albo dekorować je w delikatny i ostrożny sposób. To na co się zdecydujemy zależy wyłącznie od naszej wyobraźni a także klimatu który pragniemy osiągnąć.

W klasycznych pomieszczeniach ściany są nierzadko upiększane materiałami albo tapetami. Częstokroć powtarzające się desenie to motywy roślinne a także geometryczne. Tapety bywają zazwyczaj w pastelowych, neutralnych odcieniach. Ozdoby ścienne trzeba roztropnie stosować w niedużych pomieszczeniach. Jakie są najczęstsze desenie i kolory tapet, materiałów?

naklejka na ścianie

Autor: Mountain/ Ash
Źródło: http://www.flickr.com

W klasycznych pomieszczeniach często stosuje się tapety oraz materiały w wyraźnych, pastelowych odcieniach i w drobne, nienarzucające się wzorki. Oczywiście nie zawsze tak jest, jednak bez względu na rozmiar wzoru dominują motywy roślinne – listowie a także kwiaty, jedno-bądź wielobarwne. Specyficzne dla pomieszczeń w stylu tradycyjnym są też tapety zdobione scenkami rodzajowymi i naturalnymi i fantastycznymi pejzażami. Jeśli wybierzemy materiał jednolity, tkanina może być urozmaicona wyłącznie dzięki splotowi i fakturze. Gdy zaś zdecydujemy się na bardziej wyrazisty wzór, może być to powtarzający się motyw roślinny, przykładowo palmeta, czyli deseń oparty na liściu palmy, bądź geometryczny – pasy, powtarzające się romby lub inne drobne figury, dla przykładu małe plecionki.

Zaintrygował Cię nasz wpis? Zatem zapraszamy Cię – wejdź na kolejną stronę i dokonaj oceny (http://www.efematic.pl/) naszych prób. W razie jakichkolwiek niepewności – pytaj!

Kolejną metodą dekoracji ścian są naklejki do kuchni z roślinnymi wzorami – ciekawe naklejki do kuchni. Sprawdzają się idealnie we wnętrzach tradycyjnych oraz w pokojach dziecięcych. Naklejki udające wazony, zwierciadła, czasomierze lub sprzęty pasują do ścian w nowoczesnych pomieszczeniach. Tak samo jak naklejki przedstawiające człowiecze postacie. W sklepach dostępne są nalepki ścienne proste, jak i nalepki z dużą ilością precyzyjnych szczegółów. Wzory osiągalne są w wielu kolorach, mogą również być udekorowane specjalnymi deseniami tak zwanymi patternami), np. kwiatkami, prążkami czy szkocką kratką.

Kolejnym sposobem na udekorowanie ściany są szablony do malowania – ciekawe szablony do malowania. Popularne wzorki to: roślinki oraz zwierzęta (ptaszki, jelenie, drzewa, kwiaty, krzewy itd.