Rozliczenie składek ZUS poprzez przedsiębiorcę – o czym należałoby wiedzieć!

Każdy przedsiębiorca winien płacić składki ZUS, wobec tego warto dowiedzieć się w jaki sposób można dokonać takiego rozliczenia. Okazuje się, że mamy do wyboru dwa różnorodne sposoby na odliczenia składek zus. Zdołamy pomniejszyć zysk o opłaty zapłacone na ubezpieczenie społeczne lub możemy ująć je w wydatkach. Na pewno powinniśmy zastanowić się nad tym, która z opcji okaże się bardziej wartościowa.

dokumenty podatkowe

Autor: Manchester City Library
Źródło: http://www.flickr.com
Przedsiębiorcy, jacy prowadzą aktywność gospodarczą obowiązkowo powini mieć ubezpieczenie wypadkowe, emerytalne oraz rentowe, jednakże dobrowolnie mogą zdecydować się też na ubezpieczenie chorobowe.

Czy podnoszona tutaj sprawa jest dla Ciebie zajmująca? Jeśli tak, to inne tego rodzaju artykuły zobacz pod adresem (http://etteplan.com/pl/uslugi/tworzenie-oprogramowania/ux-i-projektowanie-uslug), który znajdziesz tutaj. One także Cię zaabsorbują.

Przedsiębiorcy, którzy nie korzystają z opodatkowania ryczałtowego zdołają zdecydować się na odliczenie zus na dwa różnorodne sposoby – poprzez zaliczenie do sumptów zdobycia dochodu oraz przez odliczenie od zdobytego dochodu. Także nowiuteńkie firmy zdołają zdecydować się na odliczenia składek zus w ten sposób.

Warto dokładnie zbadać swoją sytuację i zastanowić się, który rodzaj odliczeń będzie dla nas lepszy i bardziej wartościowy.

Intrygują Cię opisywane tutaj sprawy? Jeśli tak, to kliknij dodatkowo ten link – są tu ważne informacje (http://pischool.pl/podstrona/24/), które też Cię zainteresują.

Jeżeli uzyskany przez nas zysk pozwala na odliczenie składek w całości, wtenczas wybór nie jest aż tak istotny, albowiem każda odmiana odliczenia będzie dla nas tak samo wartościowa. Jeżeli jednak posiadamy dochód, który nie zezwala na całkowite odliczenie składek ZUS, wtenczas składka zus do odliczenia od kosztów pozyskania dochodu, zdołają przyczynić się do powstania straty. Jednakże powstałą stratę podatkową wolno odliczyć w kolejnych latach podatkowych. Jeżeli okaże się, że dochód wcale nie występuje, wówczas przedsiębiorca traci upoważnienie do odliczenia składek w następnych latach, wskutek tego pożądane byłoby pomnieć, iż w takiej sytuacji prawo do odliczeń nie przechodzi na następny rok. Czyta też .

klawiatura

Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Wskazane jest uważnie zbadać sytuację swego przedsiębiorstwa, zanim zdecydujemy się na konkretną odmianę odliczania składek. Do kwestii tej zapewne nie trzeba podchodzić pochopnie i nierozważnie. Sprawdź również .