Co zrobić, żeby logo oraz nazwa naszego przedsiębiorstwa były zastrzeżone. Służy do tego procedura ochrony znaku towarowego

Znak towarowy to nic innego jak nazwa jak również logo konkretnej marki. Jego rejestracja jest niesamowicie ważna, bo ochrania przedsiębiorstwo przed nieuczciwą konkurencją. Jeśli spółka uzna, iż potrzebna jest ochrona znaku towarowego na terytorium Polski, to może dokonać rejestracji w Urzędzie Patentowym.

Niektórzy zastanawiają się na czym polega rejestracja znaku towarowego koszt. Koszt tego typu rejestracji na terenie Polski to od 1,750 do 3,750 złotych.

Prawo patentowe

Autor: Tori Rector
Źródło: http://www.flickr.com

Należy głównie sprawdzić, czy nasz proponowany wzór nie jest czasem zarejestrowany przez jakiegoś przedsiębiorce. Możemy to również sprawdzić przez internet, ponieważ Urząd Patentowy dysponuje w tym celu odpowiednią wyszukiwarką. Znakiem towarowym może być wszystko, co da się przedstawić w sposób graficzny, jeśli tego typu oznaczenie pasuje do odróżniania towarów jednego przedsiębiorstwa od produktów kolejnego.

Takim znakiem towarowym jest przykładowo wyraz, rysunek czy kompozycja kolorystyczna, jest to również specyficzny rodzaj opakowania, melodia lub jakiś sygnał dźwiękowy. wzór (polecamy hiperłącze) towarowy jest niepowtarzalny, skutecznie odróżnia od występujących na rynku produktów albo usług konkurencji. W większości krajów świata znak towarowy możemy rejestrować w urzędzie patentowym, to powoduje, iż konkurenci nie mogą legalnie wykorzystywać go bez zgody właściciela. Jak zarejestrować ochrona (polecamy zapraszam tutaj…) towarowy? Najpierw należy zapoznać się z najważniejszymi informacjami o znakach towarowych, później zaś sprawdzić możliwość zarejestrowania nazwy w Wyszukiwarce Przedmiotów Chronionych. Czytaj też .

W kolejnych czynnościach należy wypełnić podanie o przyznanie prawa ochronnego na znak towarowy oraz co ważne umieścić w takim formularzu wykaz artykułów jak również podać odpowiednie klasy towarów. Na samym końcu musimy wnieść opłatę jednorazową za zgłoszenie na konto Urzędu Patentowego. później zaś należy przedstawić wypełnioną dokumentację zgłoszeniową.

W ten sposób zastrzeżony znak towarowy jest naszą własnością, nie trzeba się więc bać, że ktoś będzie używać go niezgodnie z prawem. Mimo powyższych czynności oraz wnoszenia opłaty za rejestracje, dobrze jest pomyśleć nad tego typu rejestracją. Tak na dobrą sprawę nikt nie lubi, gdy kradnie mu jego własność, na którą pracował długo. Tak naprawdę chodzi tu o naszą ciężką pracę i czas, jaki poświęciliśmy na stworzenie własnej marki. Więcej na .