Jakim sposobem poprawnie przyszykować się na interview?

Rozmowa kwalifikacyjna często jest nadzwyczaj stresującym etapem rekrutacji. To oczywiste, że każdy z nas potrzebuje wypaść na rozmowie rekrutacyjnej jak najlepiej, chociaż częstokroć popełniamy niemało błędów, które sprawiają, że wypadamy niekorzystnie.

Masa osób nie poświęca wystarczająco dużo czasu na dobre przygotowanie się do rozmowy i przeanalizowanie prawdopodobnych pytań, które zdołają się na niej pojawić. A pytań takich jest dość wiele – strona.

rozmowa kwalifikacyjna

Autor: WOCinTech Chat
Źródło: http://www.flickr.com

Na rozmowie kwalifikacyjnej mogą pojawić się zarówno te łatwe, jak też trudniejsze pytania. Jeśli chodzi o pytania prostsze, to rekruterzy w większości wypadków pytają o nasze doświadczenie, zainteresowania czy też wykształcenie. Udzielenie odpowiedzi na te pytania z pewnością nie powinno wywoływać nam kłopotów.

Jeżeli pragniesz być na bieżąco w owym zagadnieniu, to przyda Ci się najnowsza publikacja (http://www.biuro-protax.pl/). Poczytasz o niej pod podkreślonym tu linkiem. A jeśli będziesz posiadał komentarze, chętnie na nie odpiszemy!

A na jakie trudne pytania na rozmowie kwalifikacyjnej powinno się przygotować? Do takich pytań może zaliczać się choćby pytanie o nasze wady. Niestety nie zdołamy odpowiedzieć, iż wad nie mamy. Należałoby więc wypunktować takie wady, jakie nie będą miały znaczącego wpływu na zdobycie posady, o którą się staramy. Jeśli w Twojej pracy nie potrzebna jest znajomość języków obcych, to zdołasz zakomunikować, iż Twoją wadą jest słaba znajomość języków. Jeśli na danym stanowisku nie potrzebne jest prawo jazdy, wtenczas możesz ogłosić, iż Twoją słabością jest jego brak. Wady, jakie nie będą przeszkadzać nam na danym stanowisku bezsprzecznie nie skreślą nas z konkretnej posady. Jakie pytania na rozmowie kwalifikacyjnej mogą okazać się dla podobnie trudne?

Doczytaj:

Warto przygotować sobie odpowiednią odpowiedź na pytanie „Czemu pragnie Pan/Pani pracować na tym stanowisku”. Nasza odpowiedź winna być lotna i wyróżniać nas spośród innych kandydatów. Jeśli chcemy zaznaczyć, że nasza obecność w firmie zdziała mnóstwo dobrego, to nie poprzestawajmy na pustych frazesach, lecz konkretnie powiedzmy co zdołamy zmienić w przedsiębiorstwie oraz jakie pomysły moglibyśmy wykorzystać na jej polepszenie. Bezsprzecznie postawi nas to w ogromnie dobrym świetle.