Biuro patentowe w Krakowie – w jaki sposób szukać właściwe

Jeżeli chcemy zgłosić na przykład znak patentowy, to najlepiej udać się do biura patentowego. Możemy też podjąć próbę wysłania zgłoszenia elektronicznie. Jednak i tak wizyta w biurze patentowym raczej będzie potrzebna.

Jeśli sami do końca nie mamy pojęcia, o co chodzi przy opatentowaniu przykładowo znaku towarowego wtedy przyda nam się rzecznik patentowy Kraków.

logotyp

Autor: Drukarnia Kid
Źródło: http://www.drukarniakid.pl
Rzecznik patentowy to osoba, która jest wsparciem w sprawach dotyczących ogólnie pojętej własności przemysłowej. Taka osoba dobrze wie do czego służą patenty i w jaki sposób uzupełnić każdy z formularzy, by wybrany znak towarowy był opatentowany. Jeśli więc czegoś nie wiemy powinniśmy zgłosić się do wspomnianego rzecznika patentowego. Z tego też powodu rzecznik patentowy musi posiadać wykształcenie wyższe – albo techniczne albo prawnicze, musi zrobić aplikację i trzeba zdać egzamin przed komisją. Jak łatwo zauważyć praca rzecznika jest poważna, tak, więc nie możemy od tak zostać rzecznikiem patentowym, należy dużo się nauczyć i stale być na bieżąco z różnymi nowinkami. Jak zarejestrować znak towarowy Dużo firm jak również osób fizycznych jak również wszelkiego rodzaju organizacji zastanawia się jak zarejestrować rzecznik (polecamy przejdź dalej) towarowy. Najsensowniej wybrać się do biura patentowego i tam uzyskać wszystkie niezbędne informacje. Powinniśmy jednak wcześniej posprawdzać, czym w ogóle jest prawnik (polecamy więcej treści na ten temat), sprawdzić, czym jest znak towarowy, żeby bez powodu nie zawracać głowy rzecznikowi patentowemu. Nie znaczy to jednak, że mamy bać się zadawania pytania. Rzecznik patentowy jest po to, by pomóc pozbyć się wątpliwości w kwestii rejestracji znaku towarowego. Poza znakiem towarowym jest również pojęcie wzoru przemysłowego. Gdy chodzi o wzór przemysłowy też może być chroniony.

opatentowany wzór

Autor: Komfort
Gdy stworzyliśmy jakiś wzór przemysłowy i chcemy żeby został prawnie chroniony, to powinien on spełniać parę wymogów, które określone są w ustawie. Wszystko wiąże się, więc z normami jakie są stworzone z myślą o wzorach przemysłowych. Przemysłowy wzór powinien spełnić trzy warunki żebyśmy mogli było go zarejestrować i chronić. Jeżeli więc rozmyślamy o znakach towarowych lub o wzorach przemysłowych najlepiej przejrzeć treść ustaw dotyczących tych pojęć. Będziemy wiedzieli wtedy o wszystkim, co powinniśmy wiedzieć w tych kwestiach i łatwiej będzie nam ogarnąć formalności do uzupełnienia w urzędzie patentowym.