Te wiadomości będą naprawdę pomocne, zdobądź cenne porady dla swojego biznesu

Przedsiębiorca musi przyswoić szeroko zakrojoną wiedzę z zakresu prawa oraz podatków, ponieważ dzięki temu ma szansę efektywnie współpracować z różnymi urzędami oraz należycie wywiązywać się ze swoich obowiązków odnośnie nich. Warto poznać kluczowe pojęcia, jak także zorientować się, jakie kroki podejmować w niektórych sytuacjach, ponieważ przynosi to przedsiębiorstwu mnóstwo korzyści.

dokumenty podatkowe

Autor: C x 2
Źródło: http://www.flickr.com
Deklaracja vat – czy o niej nie zapominasz?

Deklaracja vat jest istotnym dokumentem, do jej składania zobligowany jest każdy podatnik, bez względu na to, czy jest to przedsiębiorca czy pracownik. deklaracja eac – istotnie- pod tym linkiem – vat służy deklarowaniu wysokości podatku, jaki mamy do zapłacenia albo możemy mieć do zwrotu . Kolejne dokumenty oznaczane są różnymi numerami, różnią się między sobą też częstotliwością ich oddawania. Część deklaracji składa się raz w roku, lecz niektórzy przedsiębiorcy rozliczają się miesięcznie lub [adwokat z wrocławia] kwartalnie. Niezależnie od charakteru deklaracji zawsze trzeba pamiętać o czasowym jej przedłożeniu.

Wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów – co to jest?

Za wewnątrzwspólnotowym nabyciem towarów – określanym w niektórych przypadkach skrótem wnt kryje się model rozliczania, który ma miejsce w czasie transakcji kupna pomiędzy nabywcami polskimi a sprzedawcami pochodzącymi z Unii Europejskiej. Taka sytuacja ma miejsce, jeśli nabyte towary będą służyć nabywcy w jego działalności zarobkowej. Rozliczenie WNT jest ściśle związane z momentem wystawienia faktury przez unijnego sprzedawcę, a vat należny od WNT musi być wykazany w deklaracji miesięcznej bądź kwartalnej za okres, kiedy powstał obowiązek podatkowy.

dokumenty do zus

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Musisz zmienić nazwisko? Musisz powiadomić ZUS!

Sytuacje życiowe owocują czasami zmianami w danych identyfikacyjnych osoby ubezpieczonej, jak chociażby nazwisko czy adres zameldowania, czy stan cywilny. W przypadku zmiany wspomnianych danych należy powiadomić o tym ZUS. Jeżeli interesuje nas zmiana nazwiska zus zapewnia nam specjalny formularz ZUS ZIUA, w którym mamy szansę dokonać korekty błędnych albo zmieniających się informacji. Taki formularz zostaje przekazany do ZUS-u za pośrednictwem płatnika składek, czyli zazwyczaj zatrudniającego. W witrynie internetowej ZUS-u znaleźć można dokładne informacje oraz wskazówki, jak krok po kroku wypełnić dany dokument.