Jakie są funkcje pieniądza oraz jakie dane winna zawierać faktura

Pieniądz pełni kilka znaczących funkcji w naszym systemie gospodarczym. Nade wszystko jest on miernikiem wartości produktów, a także znaczącym środkiem, jaki umożliwia realizowanie rozlicznych transakcji. Może być używany do gromadzenia oszczędności i ułatwiania wymiany międzynarodowej. Mając pieniądze, zdołamy od razu dokonywać rozlicznego rodzaju transakcji bądź magazynować je z myślą o przyszłości, czyli oszczędzać.

banknot

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Niezależnie od tego jak dużo czasu będziemy zbierać oszczędności, funkcje pieniądza się nie zmienią i w dalszym ciągu będą one posiadały taką samą wartość. Pieniądze są teraz użytkowane jako środki płatnicze, zdołamy nimi zapłacić za różne usługi i potrzebne nam produkty. Służy też do realizowania płatności transferowych, do jakich powinno się zaliczyć emerytury, renty oraz inne wypłaty realizowane przez państwo. Pieniądze są stosowane też do transakcji wymiennych. W transakcjach tego rodzaju dobra nie są synonimiczne z transferem pieniądza (na czym polegają funkcje pieniądza). Dla przykładu zdołają to być dostawy prądu, wody czy też gazu, oraz także praca na określonym etacie.

Faktury są aktualnie wystawiane przez różne firmy i przedsiębiorstwa. Przedsiębiorcy, jacy prowadzą osobistą firmę czy też działalność gospodarczą, prócz faktur muszą składać też mnóstwo innych deklaracji podatkowych, jakie trzeba dostarczyć do dobrego urzędu skarbowego. Należałoby więc poznać właściwość urzędów skarbowych oraz dowiedzieć się, w którym urzędzie musimy się rozliczać (gdzie się dowiedzieć, co powinna zawierać faktura). A co powinna zawierać faktura (www.efematic.pl/) oraz jakie dane potrzebnie muszą się w niej znaleźć?

faktura

Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com

Faktura powinna zawierać sporo znaczących rzeczy, takich jak na przykład data jej wystawienia, numer, i także dane osobowe podatnika. Nie zdołamy zapomnieć również o umieszczeniu numeru, za pomocą jakiego wolno zidentyfikować podatnika i nabywcę artykułów. Dodatkowo faktura(zobacz etapy zakładania firmy) musi posiadać datę wykonania usługi czy też dostarczenia towarów, nazwę lub typ wykonywanej usługi/dostarczanego towaru oraz ich ilość. Na fakturze musi się także znaleźć cena jednostkowa za usługę czy artykuł, kwoty prawdopodobnych rabatów, wartość sprzedaży (netto), oraz także stawka podatku. Do tego dobrze wystawiona faktura winna zawierać również ogólną sumę należności – co to jest właściwość urzędów skarbowych.