Jakie należy stosować kosmetyki do różnych rodzajów włosów? O czym trzeba pamiętać?

Czy istnieją jakiegoś rodzaju domowe środki na piękne włosy? To pytanie stawia sobie wiele pań, nie ma jednak jednej odpowiedzi na w ten sposób postawione pytanie, bo każdy rodzaj włosów wymaga innego typu pielęgnacji. Przy tym dbanie o włosy również jest zależne od tego jaka jest pora roku, zmienia się to również przez działanie szkodzących czynników zewnętrznych. Na pewno nie bez znaczenia w pielęgnacji włosów są różne czynności, jak farbowanie, trwałe ondulacje czy stosowane szampony.

To samo można powiedzieć o używanych lakierach.

Równie emocjonujące materiały znajdują się w pokrewnym serwisie. Jeżeli masz ochotę je przeczytać – zobacz pod linkiem wino prosecco, który jest tutaj.

Są faktycznie różnej jakości, lecz jeśli chcemy mieć mało problemów z włosami to wybierajmy tylko i wyłącznie profesjonalne lakiery – profesjonalne lakiery – (kliknij https://www.jeger.pl/pl/312-lakiery-na-meble). Sporo kobiet ma problem z suchymi włosami, jak więc o nie zadbać? Takie włosy są najczęściej skutkiem częstego suszenia, modelowania i prostowania. Są wtedy bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne, są bardzo suche, a więc pozbawione połysku. Najważniejszym krokiem w pielęgnacji włosów suchych jest wybór właściwego szamponu jak również odżywki. Kosmetyki alterna są w stanie pomóc uzdrowić ten rodzaj włosów. Zresztą przejrzyj sama na ten temat – katalog kosmetyków Alterna.

długie, rude, kręcone włosy

Autor: Maurina Rara
Źródło: http://www.flickr.com

A jak możemy zatroszczyć się o włosy kręcone? Pielęgnacja tego typu włosów powinna zacząć się od stosowania odpowiedniego szamponu oraz odżywki do włosów. Specyfiki do tego rodzaju włosów muszą mieć w składzie naturalne składniki odżywcze, które nawilżą kręcone włosy, jakie z natury są suche. Układanie oraz modelowanie włosów kręconych powinniśmy rozpocząć już w czasie suszenia, nawinąć parę pasemek na palce i przystawiać je do dyfuzora. Dużym problemem są włosy przetłuszczające się, ponieważ potrzebują codziennego mycia. To z tego powodu, iż szybko tracą świeży wygląd, są posklejane, mogą też przyciągać zanieczyszczenia.

Po umyciu włosów zaleca się wypłukanie ich wodą z sokiem z cytryny. Naturalne właściwości tego owocu powodują zwężenie się gruczołów łojowych, powodują też, iż rzadko robi się łupież. Pielęgnacja tego rodzaju włosów wymaga, by stosować lekkie balsamy, które nie obciążają włosów, zaś nadadzą im efekt puszystości. Niewskazane jest natomiast używanie kosmetyków bez spłukiwania. Jak widzimy, nie ma jednej reguły na ładne włosy. Wszystko zależy od tego jakiego rodzaju włosy mamy. Jeśli dostosujemy się do tych paru porad, możemy liczyć na dobre efekty.