Wybór opon zimowych- jakie opony wybrać, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem w sezonie zimowym

Razem z nadejściem jesieni zwiększa się zainteresowanie kupnem opon. Zmiana opon jest konieczna, żeby zachować dobrą przyczepność w trakcie jazdy w trudnych warunkach pogodowych, które bardzo często zdarzają się podczas polskiej zimy oraz jesieni.

zima

Autor: Garry Szulewski
Źródło: http://www.flickr.com
W sezonie jesienno-zimowym pojawia się coraz więcej ogłoszeń tudzież promocji sklepów oferujących sprzedaż opon. Niekiedy ciężko jest znaleźć odpowiednie, tym bardziej kiedy mamy nasz pierwszy pojazd. Najlepiej jest wybierać opony sprawdzonych producentów, każda opona powinna mieć też odpowiednie oznaczenia a także atesty, które gwarantują, iż jest ona zdatna do użytku na drogach. Kupując produkty używane, od indywidualnych sprzedawców trzeba zwracać szczególna uwagę na stan bieżnika. To właśnie on odpowiada za dobrą przyczepność kół podczas jazdy na przykład po śniegu czy też oblodzonej szosie. Wymieniając opony zimowe pracownicy serwisu sprawdzają stan bieżnika tudzież ogólny stan techniczny montowanych opon i kół, powinniśmy wybierać profesjonalne serwisy samochodowe.

Oprócz opon zimowych możemy zakupić przykładowo opony całoroczne. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy jeżdżą samochodem tylko czasami, po dosyć dobrych, śródmiejskich drogach. Miejskie drogi są częściej odśnieżane jak również sypane solą, która pomniejsza oblodzenie. W takich warunkach jazda jest bardziej bezpieczna, a opony całoroczne będą sprawdzały się równie dobrze w zimie jak i latem.

Kliknij ten link oraz zobacz w treści opublikowany w tamtym miejscu artykuł. Są tam dodatkowe materiały. One też prezentują tę kwestię.

Osoby, które dużo podróżują bądź mieszkają na obrzeżach miasta powinny zdecydowanie wybierać osobno opony letnie oraz zimowe Ceny opon różnią się od siebie zależnie od modelu jak również właściwości wytrzymałościowych opon. Kiedy nie mamy pewności jaki produkt wybrać do swojego samochodu, najlepiej poradzić się sprzedawcy w punkcie sprzedaży opon. Dopasuje on je odpowiednio do modelu naszego pojazdu i warunków w których będziemy poruszać się samochodem.

samochód po wypadku na ulicy

Autor: order_242
Źródło: http://www.flickr.com
Nieważne czy wybieramy opony całoroczne czy też opony zimowe na zmianę, kupujmy produkty sprawdzonych marek. Opony z innego źródła, może będą w niższej cenie, ale nie zagwarantują nam bezpieczeństwa, które jest niezwykle ważne podczas jazdy w trudnych warunkach pogodowych.