Obowiązki właścicieli firm

Dla większości przedsiębiorców planujących rozpoczęcie własnej firmy, kwestie związane z księgowością mogą spędzać sen z powiek. Załóżmy, że firma jest VAT-owcem, zatrudnia pracowników, przez co faktur przychodowych pojawia się coraz więcej..

Spora odpowiedzialność za potencjalnie popełnione błędy sprawia, iż sporo przedsiębiorców stroni od samodzielnego prowadzenia księgowości.

Kliknij tutaj, żeby zobaczyć, co inny serwis udostępnił (http://www.pischool.pl/hiszpanski/) na ten wątek. To na pewno też Cię zaintryguje.

Wtedy, przerażony masą obowiązków przedsiębiorca, zaczyna rozważać skorzystanie z usług osobistej księgowej.

Mężczyzna pracujący na laptopie

Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com

To dobry zamysł, albowiem zaufana osoba zajmie się wszystkimi formalnościami i przeprowadzi przedsiębiorcę przez meandry przepisów. Ba! Wystarczy, że udzieli wskazówek, wskaże w którym kierunku podążyć, gdy np. zeznania dotyczące deklaracji VAT musimy składać w jednym urzędzie, a te odnoszące się do podatku dochodowego, w innym. Lub gdy zmieniliśmy lokalizacje firmy. Dociekania typu: który urząd skarbowy jest dla mnie odpowiedni lub do jakiego urząd skarbowy należę, rozwieją wykwalifikowane osoby. (Sprawdź też jak obliczyć wynagrodzenie chorobowe) Zdarza się też, że rozważamy, czy wybrać własny interes, czy też pracę na etacie. Nie ma przeszkód, by pogodzić te dwa przedsięwzięcia. O tym jak wówczas wygląda działalność gospodarcza i umowa o pracę a także co dobrze jest w tym wypadku wiedzieć, również powie nam księgowa. Czytaj też

Kiedy przysługuje ekwiwalent pieniężny, na jakiej zasadzie obliczyć współczynnik ekwiwalentu za niewykorzystany urlop? Jeśli obce są nam owe tematy, wskazane jest zdecydować się na przekazanie spraw finansowo-księgowych kompetentnej osobie.

Nie poddawaj się – kontynuuj (http://www.banery-druk.net/druk-naklejek) wciągających Cię wątków. Wyszukasz ich stosunkowo dużo na naszej nowej witrynie. Namawiamy!

Uwalnia ta decyzja właścicieli firm od wielu obowiązków, pozwalając skoncentrować się na realizacji podstawowych celów przedsiębiorstwa. (Sprawdź minimalne wynagrodzenie 2015)
Księgowość w małej w mikroprzedsiębiorstwie możemy także prowadzić samemu. Czy potrzebne są do tego kursy księgowe? Nie, szczególnie kiedy w rachunkowość będzie się wykorzystywało specjalny program umożliwiający prowadzenie rozliczeń. Biorąc jednak pod uwagę tempo zmieniających się przepisów, podstawowa wiedza będzie niezbędna.