Aktualnie w bardzo wielu dziedzinach życia widać obecność nowych technologii

Aktualnie w bardzo wielu dziedzinach życia widać wpływ nowych technologii. Dotyczy to zwłaszcza komputerów i sieci WWW. Widać to wyraźnie na przykładzie urzędów i pozostałych instytucji państwowych, które aktualnie zwykle są już zautomatyzowane. Ogólna komputeryzacja objęła również sferę bankowości. Jednym z pierwszych znaków tego zjawiska było pojawienie się bankomatów, przyrządów skomputeryzowanych wykorzystywanych do szybkiego wyjmowania gotówki z konta.

technologie
Banki także są zautomatyzowane, co w znaczny sposób skraca czas czekanie na zrealizowanie żądanej usługi. Duży wpływ na bankowość wywarło rozpowszechnienie się sieci WWW. Od jakiegoś czasu funkcjonuje i prężnie się rozwija tak zwana bankowość internetowa. Charakteryzuje się ona tym, że wszystkie lub też większość spraw wiążących się z bankiem można załatwić wyłącznie za pośrednictwem sieci, czyli bez opuszczania domu. Z czasem jako odmiana stworzona została również bankowość elektroniczna dla firm – .

Przelewy internetowe

Wraz z wprowadzeniem bankowości internetowej zaczęto poszerzać grupę czynności, jakie są możliwe do zrealizowania w ten sposób. Współcześnie są to na przykład tego rodzaju usługi jak zaciągnięcie pożyczki czy kredytu. Najpopularniejszą usługą jest jednak dokonywanie przelewów przez Internet. Jest to metoda niezwykle prosta i szybka. Użytkownik posiadający konto internetowe musi jedynie wprowadzić dane adresata we właściwych miejscach oraz wpisać kwotę przelewu. W sytuacji posiadania konta w banku tym samym co adresat środki

technologie

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com

dotrą w ten sam dzień. W innych sytuacjach trwa to najczęściej około jednego dnia.

Wyłącznie przez Internet

Jeszcze do niedawna w kwestii bankowości elektronicznej, to była ona w każdym przypadku połączona z posiadaniem tradycyjnego konta, które związane było z możliwością wypłacania pieniędzy i dokonywania pozostałych transakcji w siedzibie banku. Współcześnie natomiast coraz większą popularnością cieszą się banki całkowicie internetowe. Jedyne, czym dysponuje klient tajemniczy klient tego rodzaju banku, to karta debetowa , z użyciem której wypłaca on pieniądze z bankomatu. Oprócz tego wszystkie konieczne transakcje realizuje sprzed monitora komputera. Jest to na pewno sposób nowoczesny i wygodny.