Samodzielna pielęgnacja włosów w domu

Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, powinnaś sama zostać swoją stylistką. Farbowanie i modną stylizację możesz wykonać sama w domu. Wystarczy wypróbować kilka sprawdzonych rad na to, jak stworzyć właściwy efekt.

W pierwszej kolejności, właściwa pielęgnacja to podstawa. Lśniące włosy to oznaka ich dobrej kondycji. Naucz się o nie właściwie dbać, by zachwycały swoim blaskiem. Troska o kondycję włosów zaczyna się już w trakcie ich mycia – porady na . Dlatego ważne jest, jakiego szamponu używasz. Wiele dziewczyn na co dzień stosuje sam szampon, bez odżywki. Takie rozwiązanie sprawdza się wówczas, gdy masz moce pasma. Jednakże należy pamiętać, że odżywka to preparat pielęgnacyjny – wzmacnia i odbudowuje słabe włosy. Jeśli nie lubisz czynności mycia włosow poświęcać zbyt wiele czasu, możesz użyć odżywki w sprayu, bez konieczności spłukiwania wodą. Wystarczy przeczesać włosy grubym grzebieniem.

Kolejna kwestia: jeśli jesteś miłośniczką prostowania, wcale nie musisz prostować włosów u fryzjera.

kosmetyki SPA

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com

Włosy najczęściej wygładzisz prostownicą, zwłaszcza jeśli są z natury pofalowane. Możesz też użyć odpowiedniej szczotki do włosów. Układanie pasm na szczotkę zajmie nieco więcej czasu, ale nie uszkodzisz w ten sposób struktury włosa. Jeśli masz włosy przesuszone, to raczej unikaj prostownicy, które chronią przez działaniem wysokiej temperatury. Zazwyczaj do modelowania długich włosów powinno się użyć spłaszczonej szczotki, zaś do krótszych – okrągłej.

W ofercie producentów kosmetyków wyszukasz także nowoczesne farby do włosów, przykładowo farba (zobacz: farby kredowe cena) wella touch. Zabieg koloryzacji u fryzjera zazwyczaj sporo kosztuje, jeśli więc nie chcesz wydać dużo pieniędzy, powinnaś udać się do najbliższej drogerii. Nowoczesne farby do włosów oferują szeroką paletę kolorów, są także wzbogacone substancjami pielęgnacyjnymi. Odżywiają włosy, zapewniają piękny blask, jednak pod warunkiem, że nie będziesz farbować włosów częściej niż co 4 – 6 tygodni. Jeśli nie jesteś gotowa na wielkie zmiany, zawsze zamiast farby możesz użyć musu koloryzującego, który po kilku tygodniach wypłucze się. Pamiętaj jednak, by po farbowaniu koniecznie używać dobrej odżywki, która odpowiednio nawilży włosy i pozwoli ci dłużej cieszyć się pięknym kolorem.