Jakich kontroli najbardziej obawiają się kierownicy większych oraz tych mniejszych firm działających na terenie całego kraju

Szefa mniejszej bądź większej firmy można bez obaw porównać do dyrygenta, który dowodzi nawet sześćdziesięcioosobową grupą artystów. Jednakże o ile maestro ma liczyć się z oceną słuchaczy i krytyków, o tyle kapitalista przede wszystkim ma słuchać własnych klientów, jak również pilnym okiem kontrolować prowadzenie finansowej dokumentacji i w wolnych chwilach dodatkowo podglądać poczynania konkurencji.

księgowość

Źródło: pixabay

To właśnie ich wizyty właściciele przedsiębiorstw boją się najbardziej.Rokrocznie wszystkie podmioty są zobowiązane do złożenia sprawozdania finansowego. Najczęściej to bardzo ważne zadanie muszą wykonać księgowe pracujące w określonej spółce, a gotowy wydruk zatwierdzają szefowie. Złożenie własnoręcznego podpisu zobowiązuje – każdy zwierzchnik tym samym potwierdza prawdziwość zawartych informacji. Oczywiście przedsiębiorca właściwie nigdy nie może sprawdzić poprawności danych, więc podczas ewentualnej kontroli na pewno będzie czuł się niekomfortowo. Stąd niektórzy właściciele spółek zlecają badanie sprawozdań finansowych specjalistom, a konkretniej np. biegłym rewidentom bądź księgowym z kilkudziesięcioletnim stażem (więcej o badaniu sprawozdań finansowych) . Choć słowo audyt (masz więcej pytań?) nie powinno kojarzyć się z surową kontrolą, to jednak spodziewana obecność audytorów może przyprawić menadżerów o ból głowy i przy okazji spędzić sen z powiek. Stąd najprawdopodobniej każdy audyt jest przeprowadzany w nerwowej atmosferze, nawet jeśli księgowość jest prowadzona w rzetelny sposób, a pracownicy z urzędu skarbowego nie mają jakichkolwiek powodów do wskazania nieprawidłowości – przecież audytor to raczej doradca, który podsunie cenne rady.

rachunkowość

Tak czy inaczej, warto pomyśleć o tym, by przeprowadzić choćby audyt finansowy, czyli zadzwonić do rewidenta, aby skontrolował poprawność wypełnienia rocznego sprawozdania (więcej o audycie finansowym). De facto, to chyba niewielu biznesmenów interesuje się księgami handlowymi i innymi, lecz tak samo ważnymi dokumentami, a konkretniej tym, czy są odpowiednio wypełniane. Ich poczynania najczęściej ograniczają się do przyjęcia na etat samodzielnej księgowej lub wpisania w sieć hasła usługi księgowe w Warszawie czy Kalisz. Natomiast najistotniejsze jest to, jakie konkretnie sumy zarabia ich własna spółka.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*