Czy warto korzystać z leasingu? Dlaczego tak dużo ludzi z tego korzysta? Jakie mamy tego zalety?

Leasing samochodowy to na pewno jedna z popularniejszych form finansowania auta firmy. Należy powiedzieć, że w ostatnich latach ponad siedemdziesiąt procent właścicieli firm pozyskało firmowy pojazd w taki właśnie sposób. Możemy to porównać do sytuacji, iż jedynie co dziesiąty właściciel przedsiębiorstwa kupił auto służbowe dzięki zaciągniętemu kredytowi. To też pokazuje, jak leasing jest popularny.

Auto

Autor: jeremyg3030
Źródło: http://www.flickr.com
Czym w ogóle jest leasing? W naszym prawie to inaczej umowa nazwana, czyli odpłatne użytkowanie przedmiotu leasingu przez leasingobiorcę. Musi się to odbywać w wyznaczonym czasie oraz na określonych warunkach. W zdefiniowanym przypadku przedmiotem jest każdy typ auta, przykładowo leasing mercedes, auto osobowe, ciężarowe czy dostawcze. Leasingobiorcą może być osoba prywatna czy też przedsiębiorca.

Więcej na ten temat –

Tego typu usługi leasingu świadczy często wyspecjalizowana w takim obszarze firma, jaka w umowie definiuje się jako leasingodawca. W każdym leasingu można wymienić dwie jego formy, to znaczy operacyjny oraz finansowy. Tak właściwie różnią się one kwestiami podatkowymi. W leasingu operacyjnym pojazd to część majątku leasingodawcy, jaki może przeprowadzać odpisy amortyzacyjne. W finansowym natomiast przypisuje się go w poczet majątku leasingobiorcy. W ten sposób więc przedsiębiorca inaczej jest zobowiązany rozliczyć koszty uzyskania przychodu. Jeśli chodzi o leasing finansowy można zaliczyć do nich tak zwane odpisy amortyzacyjne i odsetki od każdej z rat leasingowych, tymczasem w operacyjnym, wpłatę początkową oraz całość comiesięcznej wpłaty.

W ten sam sposób różnego rodzaju firmy są w stanie ustalać inaczej warunki spłacania leasingu, z tego też powodu bardziej opłacalny jest leasing 0%.

Kliknij tutaj, sprawdź ofertę naszej firmy a z całą pewnością przeczytasz coś interesującego. Mamy bardzo konkurencyjne stawki, zatem nie będziesz żałować!

Dość ważną różnicą, która najczęściej decyduje o wyborze leasingu operacyjnego jest inny sposób rozliczania podatku VAT. Leasing finansowy natomiast “wymusza” opłacenie VAT w całej kwocie, często podczas pierwszej płatności, natomiast operacyjny z każdą kolejną ratą. Dlatego też trzeba o takich rzeczach pamiętać, gdy dobieramy leasing. Lepiej bowiem skorzystać z leasing premium aniżeli próbować szukać innego rodzaju alternatywnych opcji. Decyzja należy do osoby zainteresowanej powyższym tematem. Jedno jest pewne, jeśli chodzi o leasing, to nie potrzebujemy posiadać w momencie odbioru auta całej potrzebnej kwoty, jaką normalnie musielibyśmy wpłacić. I to jest niewątpliwy ogromny plus.

Może Cię też zainteresować: