Handel i marketing od kuchni, czyli parę rad dla przedsiębiorców, którzy planują przyjąć na etat przedstawiciela handlowego

Być może część osób sądzi, że marketing mobilny to innymi słowy akwizycja bądź jakiś rodzaju handlu bezpośredniego, tymczasem nic bardziej mylnego. Wzmiankowane określenie odnosi się do niezwykle efektywnej formy reklamy, która odpowiednio ukierunkowana może przynieść reklamodawcy krociowe zyski. Przekaz reklamowy bywa opracowywany tak w formie krótkiej notki, jak i grafiki, a następnie wysyłany jako SMS albo MMS do wybranej grupy odbiorców.

content marketing

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com
Znajomością tego typu terminów, jak również konkretnymi kompetencjami, powinna pochwalić się osoba, która bierze udział w rekrutacji i tym samym planuje pracować jako przedstawiciel handlowy. Rejestr wymagań, jakie obowiązkowo należy postawić kandydatom bywa oczywiście o wiele dłuższy.

Zainteresowały Cię opisy opisane w naszym artykule? Jeśli tak, to czytaj także poradnik młodego przedsiębiorcy analogiczne wiadomości, tyczące się tego działu. Zachęcamy Cię do przeczytania do nowej witryny.

Wiedza książkowa jest bardzo ważna, ale o zatrudnieniu zadecydują pożądane cechy usposobienia, np. samodzielność, pozytywne nastawienie do ludzi, otwartość, jak również miła aparycja, elegancki wygląd i gotowość do dalekich wyjazdów. W czasie rozmowy warto zatem zapytać kandydatkę zarówno o rodzaje badań marketingowych , jak i o życiowe plany.Gdy nareszcie zostanie wytypowany idealny kandydat, wtedy przychodzi czas na omówienie warunków kontraktu, a potem na przekazanie podstawowych narzędzi pracy. Jeśli wybieramy laptopa i telefon komórkowy dla świeżo zatrudnionego przedstawiciela, to jednocześnie musimy pamiętać, że te sprzęty bywają wyznacznikiem prestiżu przedsiębiorstwa (więcej o wybieraniu laptopa). Stary, zniszczony komputer i brak niezbędnych programów mogą w pewnym stopniu nadszarpnąć znakomitą reputację nawet tej cenionej firmy.

infografika marketingowa

Autor: MSLGROUP Global
Źródło: http://www.flickr.com
Osobną sprawą bywa natomiast wybranie odpowiedniego modelu auta. Najrozsądniej nabyć dwuślad o małej pojemności silnika, gdyż wtedy opłaty za paliwo nie będą astronomiczne, chociaż jeżeli takim pojazdem będzie jeździł przedstawiciel potężnego koncernu samochodowego, to wtedy wielkość limuzyny bądź zwyczajnej osobówki nie pozostaje bez znaczenia. Na karoserii zazwyczaj umieszcza się logo, jak również slogany i dane teleadresowe. Z kolei każdy kierowca firmowego auta ma obowiązek troszczyć się o powierzonego mu fiata, a poza tym musi cały czas sprawdzać stan wozu i daty przeglądów, zatem osoba zatrudniona na stanowisku przedstawiciela powinna wykazać się też niemałą odpowiedzialnością. Czytaj też .