Możliwości, jakie przedkłada przed nami ZUS

Sporo ludzi złości się z tego powodu, że są im z wynagrodzenia odciągane składki na rzecz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wiele razy słyszeliśmy nawet w telewizyjnym odbiorniku, że ta instytucja zbyt wiele bierze z kieszeni zwykłego podatnika. Jednak nie do końca jest to prawdą. Składki, które są przez nas przekazywane do ZUS pozostają naszymi pieniędzmi, które w przypadku różnych sytuacji okazują się dla nas wsparciem. W razie wypadku i przymusowego leczenia wszystko zostanie opłacone przez ZUS poza tym, kiedy zechcemy odejść na emeryturę, to też ZUS zacznie nam, każdego miesiąca wypłacał świadczenia.

Banknot

Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com
Tak, więc powinniśmy pamiętać, że pieniądze, które przekazuje się w postaci składek są odbierane z myślą o nas. Jeżeli chodzi o zus (zobacz brutto na netto zlecenie) aktualne składki kliknij aby zobaczyć źródło to są one zróżnicowane. Wielkość składki nie jest taka sama. Wszystko jest zależne od tego czy chcemy ubezpieczyć się z dobrowolny ubezpieczeniem na zdrowie czy nie. Poza tym Zakład Ubezpieczeń Społecznych daje opcja zgłoszenie członka rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego – sprawdź mój blog. Jest to obowiązek osoby, które jest ubezpieczona w związku z nową pracą. Co do możliwości takich zgłoszeń wszystkiego można dowiedzieć się w najbliższej placówce ZUS-u, u ludzi z księgowości w naszych zakładach pracy jak też na stronie internetowej ZUS-u.
Niezbędna przy wynajmowaniu mieszkania
Jeśli chcemy wynająć jakieś mieszkanie (zobacz pożyczki pozabankowe pod zastaw nieruchomości smartvest) musimy za każdym razem prosić o umowę. Sporo osób wynajmuje lokale mieszkaniowe i nie zawiera umowy, a to niezgodne z prawem. Jeśli mamy mieszkanie, które chcielibyśmy wynająć musimy to zgłosić we właściwe miejsce. Później trzeba wyszukać umowa najmu mieszkania wzór, zobacz informacje żeby wszystko zostało we właściwy sposób załatwione. Powinniśmy pamiętać, że taka umowa będzie chroniła każdą ze stron podpisujących. Osoba, która użycza nam cztery kąty zyskuje pewność, że środki będą wpływać na konto, a ludzie, którzy zamieszkują dany lokal zyskują pewność, że nie zostaną wyrzuceni z mieszkania z dnia na dzień. To korzyść obopólna i co istotne zgodna z prawem. Jeżeli nie stworzymy umowy, a będziemy dokonywać opłat za najem to i my osoba , która wynajmuje nam mieszkanie popełnia przestępstwo. Dlatego trzeba nie zapominać o podpisaniu umowy, w dwóch takich samych egzemplarzach, bo w innym wypadku może wyniknąć sporo nieciekawych sytuacji, których każdy wolałby uniknąć.