Obmyślasz otwarcie swego hoteliku? Zatroszcz się o gustowną i komfortową odzież dla zatrudnianych pracowników!

Osoby zatrudnione w hotelach i restauracjach mają ciągły kontakt z podejmowanym konsumentem, co powoduje, że muszą wyglądać nieskazitelnie i elegancko. Obowiązkiem właściciela firmy staje się zagwarantowanie im dopasowanej do zajmowanego stanowiska odzieży, która będzie odznaczała się nie tylko niebanalną estetyką, ale również będzie nad wyraz komfortowa.

W hotelu

Autor: Greger Ravik
Źródło: http://www.flickr.com
Z jakiego powodu odzież dla pracowników hotelu jest tak istotna?Hotele zatrudniają rozległą kadrę pracowniczą, zatrudnienie znajdują tu recepcjoniści, pokojówki, kucharze, kelnerzy, jak również menedżerowie i inni specjaliści. Wszyscy pracownicy – w mniejszym bądź większym stopniu – stykają się z klientem i powinni pozostawać do jego dyspozycji. To naturalne więc, że pracownicy hotelu muszą wyglądać nienagannie i naprawdę elegancko, robiąc na przybywających do hotelu gościach jak najlepsze wrażenie. Stanowią oni poniekąd wizytówkę całego obiektu, a ich wygląd świadczy o tym, jak hotel jest zarządzany.

Jak powinna prezentować się odzież dla hoteli?Odmienne stanowiska pracy zobowiązują do zastosowania różnych projektów odzieży, niemniej dobrze jest utrzymać garderobę całego zespołu w podobnym stylu (dodatkowe czytanie). W przypadku recepcji i obsługi kelnerskiej zastosowanie znajdują eleganckie spódnice – hiperłącze do serwisu – i spodnie, łączone z delikatną koszulą oraz kamizelką.

Interesuje Cię przedstawiany artykuł? Jeśli tak, to namawiamy do kliknięcia tu. To ciekawe oryginalne źródło (https://goldkram.eu/), które także na pewno Cię zafascynuje.

Osoby zatrudnione w kuchni muszą otrzymać uniform kucharski razem z odpowiednim nakryciem włosów i obuwiem, a osoby zajmujące się porządkowaniem pokoi hotelowych – wygodne, a jednocześnie estetyczne mundurki. Elementy odzieży zamawiane dla wybranych pracowników można powiązać jednym charakterystycznym detalem, chociażby logo hotelu wyhaftowanym na kamizelce.

Nie tylko ładna, ale również wygodna
Obecnie oferta odzież dla personelu hotelowego i gastronomii okazuje się bardzo szeroka, niemal w każdym mieście znajdziemy firmy specjalizujące się w projektowaniu strojów służbowych. Czy to Poznań, Kraków czy Gdańsk – bez problemu znajdziemy rozmaitą ofertę, która pozwoli nam dobrać optymalne stroje dla obsługi naszego obiektu. Nie można zapominać, że odzież, w której pracownicy wykonują swoje obowiązki, powinna być nie tylko ładna i elegancka, ale również komfortowa. Poszczególne części nie mogą krępować ruchów, okazać się zbyt obcisłe albo luźne, gdyż wygląda to naprawdę nieładnie. Warto dopilnować również, by komplety zostały uszyte z wysokiej jakości materii, która nie zniszczy się pod wpływem prania i nie traci koloru.