Jak dobrać strój roboczy? O jakich sprawach koniecznie trzeba pamiętać? Jakie są najważniejsze elementy takiego stroju?

W trakcie wybierania odzieży roboczej należy zwracać uwagę na bardzo dużo ważnych kwestii. Dzięki temu jesteśmy w stanie oczekiwać, iż ubiór będzie pełnił swoją rolę na każdym poziomie. Pracownik, który ma dobry strój roboczy jest bardziej pracowity, zyskuje na tym cała firma.

Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę to, w jakiej branży jest zatrudniony dany pracownik, jakie są tam warunki, w jakiej temperaturze przyszło mu pracować, z jakimi zagrożeniami spotyka się każde dnia. Dla różnych branż przewidziane są tak więc właściwe linie odzieży, takiego rodzaju jak spodnie robocze do pasa (więcej w artykule), jakie spełniają najwyższe wymogi oraz certyfikaty. Przy wyborze ubrań niezbędnie zwracajmy uwagę na względy praktyczne, bo odzież w jakiej pracownik funkcjonuje cały dzień musi być komfortowa, natomiast jej utrzymanie w czystości musi być bezproblemowe.

odzież robocza

Autor: TAFE SA Electrical Engineering
Źródło: http://www.flickr.com

Kombinezon roboczy jest jednoczęściowym ubraniem, połączeniem bluzy ze spodniami dość często z zamkiem błyskawicznym od kroku do szyi. Kombinezony robocze posiadają zastosowanie zazwyczaj w warsztatach mechanicznych, rolnictwie ale także w środowisku toksycznym. Kombinezony występują zarówno w wersjach letnich, jak i zimowych.

Sprawdź moje łącze (http://www.notariusz-lubon.pl/) – tam czeka na Ciebie następna dawka super wpisów. Nie odkładaj tego na później! Będzie świetnie, jeżeli napiszesz swą ocenę.

Spodnie robocze ogrodniczki to spodnie z charakterystycznym karczkiem z przodu, w jakim najczęściej znajduje się kieszonka ze zintegrowanymi szelkami. Spodnie tego rodzaju znajdują zastosowanie w większości branż. Ich najmocniejszą stroną są ogromne możliwości uregulowania pozycji ubrania na ciele. Posiadają dużo kieszeni, ale również miejsce na nakolanniki niezbędne do pracy w pozycji klęczącej.

Ogrodniczki można dostać zarówno w wersjach letnich, ale i zimowych. Kamizelki najczęściej służą jako ocieplacze zimą, w lecie zaś wybierane są ze względu na ich liczne kieszenie, jakie są używane w czasie prac monterskich. To są podstawowe rodzaje ubioru roboczego, producenci niekiedy tworzą kolekcję, linie swojej odzieży, by znalazły się w nich wszystkie najważniejsze typy odzieży. Umożliwia to na wyposażenie swoich pracowników w spójne stylistyczne ubrania niezależenie od takich spraw, jaki rodzaj odzieży preferują. Tego rodzaju zestawy odzieży warto kupować w sklepach, w których dostaniemy inne konieczne pomoce do pracy, jak tarcze do szlifowania (dalsza część artykułu).