Auto – wysokie koszty, ale i wygoda

Dobrze jest mieć auto – nikt chyba nie zaprzeczy, że w tym zdaniu jest dużo prawdy. W końcu samochód to niemałe ułatwienie jeśli chodzi o codzienne życie. Pomaga nam on załatwiać rozmaite sprawy, zorganizować się, docierać w miejsca, do których dojechać musimy. Z drugiej jednak strony samochód to również duży wydatek. Po pierwsze kosztowny jest sam jego zakup – aby można było sobie na to pozwolić, trzeba mieć przynajmniej kilka tysięcy złotych, a nierzadko nawet paręnaście, czy więcej (w zależności od tego, jakie auto chcemy nabyć). Jednak na tym koszty się nie kończą.

opony

Autor: Bill Abbott
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy kupimy już samochód (pełna treść), przyjdzie czas na jego ubezpieczenie.

Zaaferowały Cię informacje zaprezentowane w tym serwisie? Jeżeli tak, to kliknij tu i odkryj stronę, która też Cię się będzie podobać.

Czeka nas zatem coroczne opłacanie OC. Poza tym pamiętajmy, że w Polsce jest obowiązek dysponowania dwoma kompletami opon – letnimi i zimowymi, a każdy z tych kompletów to koszt rzędu ponad tysiąca złotych. (Opony do aut ciężarowych) Co prawda, jeśli zakupu auta dokonaliśmy wiosną, można się wstrzymać i opony zimowe kupić dopiero za parę miesięcy, niemniej prędzej czy później i tak nas to czeka. Rzecz jasna jeśli o to chodzi nie warto oszczędzać. W końcu od sprawnych opon może zależeć nasze bezpieczeństwo. (Opony całoroczne) Lepiej się zatem wykosztować i kupić droższe opony uniroyal niż ryzykować, że coś się stanie nam bądź innym pasażerom. Nie najlepszym pomysłem są również opony całoroczne – warto tutaj przypomnieć sobie znane powiedzenie, że „jeśli coś jest do wszystkiego, to w istocie jest do niczego”. Największy wybór opon

Jednakże lista wydatków nie kończy się także na oponach. Poza tym będziemy musieli również pamiętać o systematycznych przeglądach pojazdu i o kontrolach jego sprawności. Jest to coś, czego jak najbardziej nie powinniśmy lekceważyć. W końcu nikt z nas by nie chciał, aby jego zaniedbania stały się przyczyną wypadku i choroby bądź kalectwa kogoś bliskiego czy nawet zupełnie obcej osoby. Coroczne obowiązkowe przeglądy to rzecz jasna podstawa. Poza tym warto mieć jednakże oko na swój samochód przez cały czas. Analizujmy czy wszystko jest ok., bądźmy czujni, weryfikujmy, czy nie ma większych usterek. Istotne jest to, żeby wszelkie awarie wychwycić jak najszybciej to tylko możliwe, zanim wydarzy się niepotrzebnie wypadek. Bycie kierowcą to zatem niezwykle odpowiedzialna funkcja, do jakiej trzeba się odpowiednio przygotować.