Części zamienne do urządzeń Bosch – kiedy opłaca się je zakupić?

Nabywając sprzęty RTV i AGD, pragniemy wybrać takie, które z jednej strony nie będą mieć zbyt wygórowanej ceny, ale jednocześnie – będą niezawodne przez wiele lat. Marka Bosch bez wątpienia zalicza się do liderów pośród wytwórców sprzętu małego i dużego AGD, jednak nawet w doskonałych produktach czasem coś ulega usterce.

Pralka w kuchni

Autor: Candy Polska
Źródło: Candy Polska
Są takie urządzenia, których reperacja jest niewykonalna. Takim urządzeniem jest między innymi elektroniczna szczoteczka do zębów, stanowiąca spójny element – jako całość nie zawiera podzespołów, więc jeśli coś się uszkodzi, należy wymienić urządzenie na nowe. Większość urządzeń AGD podlega jednak naprawie. Nad likwidacją nieprawidłowości należy się jednak poważnie zastanowić, ponieważ cena naprawy często przewyższa wartość urządzenia, albo jest do niej zbliżona.

Czasem wolimy kupić nowy egzemplarz, niż zmagać się z naprawieniem uszkodzonego. Jeśli jednak stwierdzimy, że reperacja jest dla nas rozsądniejszym rozwiązaniem, zawsze pojawia się problem, czy lepiej zdecydować się na części markowe, czy ich zamienniki. W pralkach Bosch najczęściej psują się programatory – http://www.north.pl/czesci-agd/czesci-do-pralek/programatory-do-pralek,g1890.html (http://www.north.pl/czesci-agd/czesci-do-pralek/programatory-do-pralek,g1890.html), wymiana układu na element markowy jest wyjątkowo bezsensowna, gdyż jest to koszt rzędu 600 zł, a za nieco więcej można okazyjnie kupić nową pralkę tej marki. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem będzie część zamienna, podobnie dobra jakościowo, lecz o wiele tańsza od oryginału.

pralka

Autor: Mastercook
Źródło: Mastercook
Zamienne programatory do pralek oraz zmywarek marki Bosch występują w wielu odmiennych wersjach. Jeśli podejmiemy decyzję o zakupie zamiennika, najpierw dowiedzmy się, jaki konkretnie model jest nam potrzebny, a następnie przemyślmy kwestię, czy często używamy urządzenia.

Wpadł Ci w oko prezentowany tekst? Jeżeli tak, to zobacz także proponowane informacje (https://fotoporcelana.net/6-zdjecia-na-krysztale), które zawierają podobne dane na podnoszony wątek – jeśli masz ochotę, to zbadać kliknij tutaj!

Im intensywniejsza praca jakiegoś sprzętu, tym lepsze powinny być nabyte części, wtedy zyskujemy pewność, że posłużą nam dłużej. Fundamentalna zasada głosi, iż często opłaca się reperować duże i droższe sprzęty, jak chłodziarka, zmywarka, czy pralka, ale w przypadku wiertarek, lokówek do włosów i tym podobnych urządzeń, zwykle nie opłaca się nabywać nawet części zamiennych – bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest w takiej sytuacji zakup nowego urządzenia. Trzeba pamiętać o tym, że wymiana części w urządzeniach Bosch we własnym zakresie to dobre postępowanie wyłącznie w sytuacji, gdy skończy nam się okres gwarancji. Jeżeli gwarancja jest ważna, uszkodzony sprzęt należy zgłosić do serwisu gwarancyjnego. Tam zepsute części zostaną wymienione albo dostaniemy zupełnie nowe urządzenie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*