kupno renomowanych opon – w jaki sposób to wykonywać

Aby porządnie dbać o opony musimy zmieniać je w stosownym okresie. Opony letnie w nazbyt niskiej temperaturze nie realizują własnych zadań, a jazda na oponach letnich zimą jest niebezpieczna. Wielu kierowców zakłada opony zimowe jedynie na dwa napędowe koła samochodu. Nie jest to jednakże wystarczające dla zachowania bezpieczeństwa w trakcie jazdy.
Dobre opony w aucie są tak samo ważne jak każda inna jego część. (Opony letnie) Od ich formy jest zależne bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Opony Michelin stanowią fragment, który niszczy się nie jedynie w czasie jazdy. Z upływem lat, jej części składowe niszczą się, a osiągi ulegają sukcesywnej degradacji. Większość wytwórców poleca właścicielom sprawdzanie opon raz w roku po pięciu latach użytkowania, także ich wymianę po upływie 10 lat od daty wyprodukowania. Przebieg starzenia opon jest zależny od warunków atmosferycznych, obciążenia, stylu jazdy, a również od ciśnienia powietrza, oraz jakości konserwacji. Odpowiednio dobrane opony Michelin dają radość z jazdy i wrażenie bezpieczeństwa, wygodę, solidność, płynność jazdy i przyleganie na każdej powierzchni.

samochód

Autor: bertknot
Źródło: http://www.flickr.com
Opony – link do strony – trzeba nabywać i wymieniać w zestawach po cztery. Dodatkowo każde opony w aucie muszą posiadać tą samą wielkość i typ konstrukcji. Czasami poleca się instalację opon zimowych o numer większych od letnich. Jeżeli mamy wybór pomiędzy oponami szerszymi i węższymi, na wilgotne powierzchnie lepiej wybierać węższe, gdyż opony – pełna treść – obszerne podczas jazdy przez kałuże tracą połączenie z powierzchnią.

skład opon

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Przed zakupem opon kierowcy nieraz sprawdzają ranking. To, czy prowadzący wybierze opony sezonowe, bądź całoroczne, zależy od jego preferencji. Najistotniejsze jest jednakże, żeby kupowane opony przynosiły bezpieczeństwo.
Ważne jest także, żeby prawidłowo przechowywać opony. Ponadto jesteśmy zmuszeni skonfigurować zbieżność kół. Nieprawidłowo ustawiona zbieżność kół spowoduje niemiarowe i przyspieszone zużycie opony. Poza tym niezwykle ważna jest kontrola ciśnienia w oponach. Nieprawidłowe ciśnienie w oponach jest w stanie prowadzić do zbyt szybkiego ich zużytkowania, również do nierównomiernego ścierania.