Nie trzeba stać w wielkich kolejkach w urzędzie! Podatek można rozliczyć poprzez internet, szybko oraz komfortowo!

Od rozliczania podatku oraz sporządzania pitów, nikt nie ucieknie,to po prostu nasz coroczny obowiązek, który należy spełnić. Dla wielu osób jest to dosyć uciążliwe, gdyż trzeba szukać biura rachunkowego lub osoby, która wypełni dla nich deklarację, a później jeszcze wystawać w wieloosobowej kolejce, żeby przedłożyć gotowy druk w Urzędzie Skarbowym. Warto zaznaczyć, że nie musi tak się dziać! Przecież pit2015 można wypełnić samodzielnie, a kolejek też można uniknąć, składając deklarację przez internet.

Nie obawiaj się rozliczać pitów!

Przepisy, formularze oraz podatki – kombinacja tych trzech pojęć budzi w ludziach strach i powoduje, że przeważnie nie zamierzają oni własnoręcznie wypełniać swoich deklaracji. Boją się, że będzie to nazbyt skomplikowane, lub że omylą się w którejś rubryce, a potem trzeba będzie się tłumaczyć z pomyłki oraz nanosić korektę. Najczęściej zanoszą więc swe deklaracje księgowym lub bardziej zorientowanym w kwestiach podatkowych znajomym. Tymczasem z zastosowaniem łatwego i funkcjonalnego programu można rozliczyć się osobiście i naprawdę nie będzie to trudne.
pit

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

A później można unikać kolejek!

Nikt nie chce stać w kolejkach i tracić w nich drogocenny czas. Podatnicy nie są tu wyjątkiem. W momencie, jeżeli chce się zaoszczędzić czas oraz uniknąć wystawania w urzędzie, optymalnym pomysłem okaże się rozliczanie pit 2015 online (pełen artykuł).

Czy wiesz, że więcej przeczytasz tutaj (https://francraft.com/szkolenie-pelnomocnik-systemu-iatf-16949/)? To oczywiście pokrewna problematyka, więc na pewno sugerowane teksty też są warte polecenia.

Ta komfortowa opcja obecna jest w naszym kraju już od kilku lat, a z każdym rokiem zdobywa coraz większe powodzenie. Właściwie to jedyna ewentualność, aby uniknąć kolejek w Urzędzie Skarbowym bądź konieczności wysyłania deklaracji pocztą.


I jeszcze pamiętaj o 1%

Przy okoliczności rozliczania pitów, warto pamiętać o potrzebujących, zwłaszcza że raz do roku możemy się im przysłużyć, nie sięgając nawet do własnej kieszeni! Po prostu wypełniając deklarację podatkową, trzeba wprowadzić w odpowiednią rubrykę numer KRS organizacji pożytku publicznego – poznaj portal Przez to 1% podatku nie pójdzie do Skarbu Państwa, ale wspomoże konto danej fundacji czy instytucji. To bardzo ważny aspekt deklaracji podatkowej, nie należy go bagatelizować, sugerując się, że 1% podatku to maleńka sumka. Z wielu maleńkich sum robi się znaczniejsza, która z pewnością komuś pomoże.