Czemu warto korzystać z agencji pośrednictwa, gdy poszukujemy zatrudnienia? Jakie wiążą się z tym korzyści?

Jeszcze kilka lat temu proces rekrutacji wyglądał następująco, to znaczy kandydat udaje się do siedziby firmy, w której chce pracować oraz zostawia tam swoje CV razem z listem motywacyjnym. Później ma miejsce kolejna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, tak więc dzwoni i pyta, czy może coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Obecnie takie praktyki nie są już zbyt powszechne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w wielu dziedzinach.

Curriculum vitae

Autor: César Santiago Molina
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś najważniejszym źródłem poszukiwania zatrudnienia jest internet. Faktycznie przez portale albo strony w internecie bardzo często wysyłamy aplikacje. Następnie oczekujemy na telefon i zaproszenie na rozmowę. A następnie odzywa się do nas nie firma docelowa, lecz agencja zatrudnienia, jakiej zlecono pozyskanie właściwego pracownika, przykładowo praca Lubin. Powyższy proces jest coraz bardziej powszechny na naszym rynku, nie jest pewnie tak rozwinięty, jak w krajach zachodnich, lecz to jedynie kwestia czasu – tu czeka na ciebie praca w lubinie.

Jak bowiem wynika z różnych sondaży, mamy wciąż różne obawy, jeśli chodzi o podejmowanie pracy za pośrednictwem i przyjmowania różnych ofert, jak oferty pracy Piotrków Trybunalski: dopasuj do siebie oferty pracy w piotrkowie trybunalskim. Agencje pracy działają na zlecenie prywatnych firm, które nie mają odpowiednich działów HR, lub też narzędzi, więc nie są w stanie zrealizować dużych projektów rekrutacyjnych.

Czy odnośnie omawianej kwestii masz więcej pytań? (http://www.andragog.edu.pl/) Jeśli tak, kliknij ten odnośnik – to nie powinno za nic umknąć Twojej uwadze.

Nie ma wątpliwości, że przekazanie firmie z zewnątrz procesu rekrutacji, jest dla nich najbardziej odpowiednim oraz wygodnym rozwiązaniem.

Nie muszą oni bowiem zlecać własnych zasobów, jak czas i energia na szukanie pracownika. Co więcej, otrzymując osobę do pracy za pośrednictwem agencji, daje to gwarancje dobrze przeprowadzonego procesu rekrutacyjnego, więc jest pewność, że taki kandydat będzie wybrany zgodnie z normami.

Rzecz jasna, kandydat powinien wiedzieć, że ubieganie się o zatrudnienie za pośrednictwem agencji ma za sobą pewne profity. Może on liczyć na fachową obsługę, gdyż takim procesem rekrutacyjnym zajmują się wykwalifikowane w tej dziedzinie jednostki. Agencja stara się, by kandydat znalazł dla siebie odpowiednie stanowisko w firmie, nawet jeżeli nie dostanie etatu, o który się ubiega. Pośrednik pracy współpracuje najczęściej z kilkoma klientami o podobnej profesji, więc zawsze można zaproponować aplikantowi inny etat. Pośrednicy działają już w wielu miastach, sporo w większych, lecz również mniejszych, przykładowo praca Ciechanów (tu znajdziesz prace w Ciechanowie).