Otwierając przedsiębiorstwo o niektórych rzeczach po prostu powinieneś się dowiedzieć, jeśli masz wątpliwości, poczytaj w witrynie internetowej Zus-u

Posiadanie własnej firmy to konieczność zapoznania się z wieloma ustawami, pamiętania o kluczowych terminach i składkach, bez tego po prostu nie sposób funkcjonować.

Właściciel firmy musi być świadom, że powinien postępować według ustalonych reguł i obowiązujących przepisów, gdyż w odmiennym przypadku mogą mu grozić konsekwencje. W sytuacji, jeśli ma jakieś pytania, może skonsultować się ze specjalistami z Zus-u lub zasięgnąć wiadomości na stronie internetowej wspomnianej instytucji.

Pracownik musi dostać opiekę na dziecko

Każdy rodzic może korzystać z płatnego dodatkowego urlopu do wykorzystywania na opiekę nad potomkiem, to aż dwa dni urlopu w skali roku. Opieka na dziecko sprawdź informacje może zostać wykorzystana za jednym razem lub podzielona na dwa osobne dni. Co istotne: są to całkowicie płatne dni wolne, a pracownik może je wziąć bez podawania jakiegokolwiek powodu.

Gdy będziesz potrzebować dodatkowego materiału w kontekście takiej problematyki, kliknij, a znajdziesz więcej pomocy tutaj (http://radca-pr.pl/oferta/prawo-wlasnosci-intelektualnej/). One także będą użyteczne.

Właściciel firmy nie może odmówić udzielania podobnej „opieki”. Należy pamiętać, że w wyjątkowych wypadkach, jak chociażby choroba czy zamknięte przedszkole rodzicom przysługuje także inny rodzaj urlopu na opiekę, nie jest on jednak już pełnopłatny.

Składki trzeba opłacać i to o czasie

składki podatkowe

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com

Czy to składki zdrowotne i emerytalne czy zobowiązania podatkowe – wszelkie wpłaty na rzecz instytucji albo urzędów należy realizować w podanym terminie, w innym przypadku zostają naliczone odsetki za zwłokę – czytaj całość tutaj. W momencie, kiedy nie wie się, ile dokładnie powinno się zapłacić rzeczonej instytucji, można odwiedzić jej witrynę sieciową i szukać aplikacji kalkulatora. To specjalny program, który pozwoli obliczyć pełne zaległości i odpowiednio wcześnie przyszykować się do wpłaty pod względem zgromadzenia potrzebnej gotówki.

Zaciekawił Cię nasz artykuł? Należy kliknąć w podany link i można zobaczyć tam (http://komornikolesno.pl/wlasciwosc/) kolejne nasze posty. Mamy nadzieję, że także zyskają Twoją aprobatę.

Można odliczać składki

Przedsiębiorcy powinni wiedzieć, że jest tak opłacalna alternatywa, jak odliczenie składek zus kontynuuj od dochodu. Powinny zostać naturalnie spełnione określone warunki, a najważniejszym z nich okazuje się czasowe opłacanie tychże składek. Odliczeniu mogą podlegać składki, jakie przedsiębiorca sam sobie wpłaca na ubezpieczenie zdrowotne. Przedsiębiorcy samodzielnie opłacający składki w odpowiedniej chwili dokonują odliczenia, obniżając wartość zaliczki na podatek dochodowy w konkretnym miesiącu lub kwartale, za który zostały opłacone.