Jakim sposobem fantastyka zmienia się w faktyczność

Dzisiaj w kinach premiera kontynuacji legendarnego obrazu „Gwiezdne Wojny”, klasyki popkultury filmu z dziedziny science fiction. Filmy owego gatunku mają być zabawą jednakże czerpią garściami z hipotez naukowych istniejących w prawdziwym świecie. Pewne z nich mają ambicję popularyzacji nauki – przynajmniej takie oświadczenia czasem składają twórcy filmów czy też książek. Jednak czy może być na opak? Czy obraz filmowy może być natchnieniem do odkrycia wynalazku? Niechybnie zdarza się i tak.

Tak czy inaczej współcześnie czasami mamy odczucie, że spełnia się przyszłość opisana w literaturze. Najczęściej nie skrupulatnie, ale pewne motywy, koncepcje (jeśli już się w jakiś sposób nie spełniły, dla przykładu ogólnoświatowa sieć komunikacyjna internet). Zaś w innych wypadkach jesteśmy dopiero na początku drogi do kreacji urzeczywistnienia pomysłów z literatury.

Kiedy fascynuje Cię przedstawiany temat, to odsyłam do strony (http://www.kartkownia-zaproszenia.pl/strona/tresci-do-zawieszek), ponieważ odnajdziesz tutaj mnóstwo fascynujących zagadnień na ten temat.

komputery z monitorami LCD

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Jednym z ważniejszych motywów w prezentowanej sfery kultury jest pomysł istnienia super komputera, który kieruje światem. Oczywiście daleko jeszcze do stworzenia komputera z własną intencjonalnością, jednak umiemy już stworzyć super wydajne komputery kwantowe. Na razie większa część z nich zainstalowana jest w ośrodkach naukowych i są raczej ciekawostką aniżeli komercyjnym instrumentem, chociaż w popularnej prasie fachowej możemy przeczytać doniesienia o pierwszych komercyjnych tego wariantu komputerach osiągalnych na rynku. Komputery kwantowe, choć dysponujące gargantuiczną mocą obliczeniową, są instrumentami nader delikatnymi – minimalna zmiana w środowisku może negatywnie wpłynąć na przeprowadzane obliczenia. Stąd jest to raczej drogi gadżet niż pożyteczne narzędzie.

Skutkiem tego w dalszym ciągu próbuje się ulepszyć istniejące, sprawdzone rozwiązania. Takową próbą optymalizacji już istniejących rozwiązań jest segmentacja pamięci komputera. Rozwiązanie to – jak zapisał twórca frazesu segmentacja w Wikipedii – jest nadzwyczaj eleganckie, jednakże dość zawiłe dla programistów. Utrudnia bowiem segmentację kodu programu na naturalne części, a jak wiadomo programowanie jest dyscypliną niesłychanie precyzyjną.

W obrazie „Gwiezdnych Wojen” pejoratywni bohaterowie przeszli na tak zwaną „ciemną stronę mocy”. Mówi się, że w sieci takim przejawem czarnej strony jest sieć TOR. Co to jest TOR? To jakby sieć wewnątrz internetu. Informacje w niej ekspediowane są w taki sposób, aby jak najskuteczniej ukryć nadawcę oraz odbiorcę przed śledzeniem z zewnątrz.

Opisany zagadnienie opisaliśmy z myślą Twoje potrzeby. Czekamy na twoją informację, czy spodobał Ci się wpis. Daj nam znać – przejdź do strony kamery z czujnikiem ruchu i powiadamianiem pl !

Stąd prawdopodobnie wzięła się jej zła sława.