Czym jest kwartalne rozliczenie podatku oraz jak otrzymać ulgę na zakup kasy fiskalnej?

Kwartalne rozliczenie podatku posiada wiele plusów, jedną z nich jest możność zatrzymania pieniędzy, jakie w czasie miesięcznego rozliczenia przedsiębiorcy musieliby wpłacić na konto. Rachowanie się z fiskusem cztery razy w roku, a nie dwanaście, oszczędza sporo drogocennego czasu, szczególnie jeśli przedsiębiorca samodzielnie prowadzi rachunkowość. Aby zdołać rozliczyć podatek dochodowy kwartalnie, powinno się złożyć pismo w dobrym urzędzie skarbowym, i także zaktualizować wpis do CEIDG.

kasa fiskalna
Powinno się pamiętać o terminie, bo przejście na podatek (czytaj też delegacje krajowe) kwartalny (więcej informacji znajdziesz tu) jest możliwe tylko raz w roku – trzeba to uczynić do 20 lutego. Chociaż nie każdy zdoła zliczać się kwartalnie. Takiej metody rozliczania podatku nie zdołają wybrać podatnicy, jacy w kwartale dokonali kupienia produktów „wrażliwych”, to znaczy tych, które pozostały wyszczególnione w załączniku nr 13 ustawy o VAT. Mowa tu przykładowo o nieobrobionym złocie lub rurach do gazociągów. Będzie to jednak realne, kiedy kompletna kwota dostaw nie przejdzie 50 tysięcy złotych.

Jednostki zajmujące się sprzedażą zdołają otrzymać ulgę na zakup kasy fiskalnej, jednakże aby tak było trzeba spełniać pewne wskazane warunki. Aby skorzystać z takiej ulgi podatnik ma obowiązek najpierw złożyć do właściwego urzędu skarbowego pismo z informacją i liczbie kas rejestrujących

kasa fiskalna

wespół z miejscem ich stosowania. Ponadto wypada zacząć ewidencjowanie w odpowiednim, obliczonym terminie, w którym kasy objęte były ważkim potwierdzeniem, iż spełniają określone funkcje, kryteria oraz warunki. Następnym ważkim krokiem jest posiadanie dowodu zapłaty kompletnej należności za kasę.

Ulga na kasę fiskalną przysługuje tym przedsiębiorcom, którzy prowadzą jakąś działalność związaną ze sprzedażą i korzystają z kas fiskalnych . Zdołają to być sklepy stacjonarne, i także internetowe, w związku z tym jeżeli Twoją pracą jest prowadzenie sklepu online i jesteś jego właścicielem – możesz starać się o ulgę na kasę fiskalną (oczywiście po spełnieniu pierwej podanych warunków).