Moda – nie ulegajmy jej zanadto

Jeśli chodzi o strój, każda z nas ma na ogół inny gust. Jedne panie lubią zakładać eleganckie rzeczy, nawet na co dzień, czy nawet, gdy nie wychodzą w danym dniu z domu. Inne znów lubią luźny styl – dżinsy i bluza bądź sweter to dla nich najlepszy z możliwych strojów. Z drugiej jednakże strony zwykle dość istotna jest dla wszystkich kwestia mody. W końcu nikt z nas nie lubi się wyróżniać w negatywny sposób i być uznawany przez innych za dziwaka.

sandały

Autor: Tom Ballard
Źródło: http://www.flickr.com
A na taki przekaz narażają się na pewno osoby, które za bardzo odbiegają od ogółu pod względem stroju. Przyjęło się, że na każdą okazję powinien on być nieco on odmienny: inny na co dzień, inny na spotkanie ze znajomymi w zbliżonym wieku, a jeszcze inny na rozmowę o pracę. Nauczenie się stosowania się do tych wszystkich reguł i zapamiętanie ich wszystkich potrafi nam niekiedy zająć sporo czasu. Szczególnie, że kiedy jesteśmy jeszcze bardzo młodzi, zazwyczaj wszelkie konwenanse bierzemy za bezsensowne. Nie lubimy, gdy narzuca nam się, kiedy należy założyć sandały damskie, a kiedy z kolei kozaczki damskie (sprawdź więcej). Dowolny wybór stroju zgodny z naszymi upodobaniami, to dla nas coś niesamowicie istotnego. Wszelkie ograniczenia, zakazy i nakazy wydają nam się zamachem na naszą wolność, są wręcz niedopuszczalne.

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł to kliknij w odsyłacz do www, który przeniesie Cię do witryny, gdzie zdobędziesz ciekawe informacje na omawiany temat.

Jak więc pogodzić wymogi i oczekiwania społeczeństwa ze swoim własnym gustem? Jak nie rezygnować ze swojej osobowości, ale jednocześnie nie narażając się na krzywe spojrzenia? Nie jest to na pewno wcale łatwe. Z drugiej natomiast strony każdy nas wcześniej, czy później powinien sobie wypracować taką umiejętność. Dzięki temu nasze życie będzie znacznie prostsze.
Najlepiej więc patrzeć na wszelkie wymogi mody z pewnym dystansem. Czerpać ze wzorców, ale nie brać ich za jedyne obowiązujące. Nauczyć się wybierać to, co faktycznie nam odpowiada i co rzeczywiście do nas pasuje. Trzeba uważać, by w tym wszystkim nie zagubić siebie, swojego gustu, swoich upodobań i swojej osobowości. Bez wątpienia nasz strój powinien to właśnie wyrażać. A jeżeli wszyscy będziemy nagle gonić za modą, to będziemy wyglądać identycznie i świat będzie nudny (tutaj pełna oferta). Unifikacja to nic dobrego. Dużo lepsza od niej jest różnorodność – i to w tym kierunku powinniśmy dążyć.komentarze z www syrah Trzeba więc zachować zdrowy rozsądek, również jeżeli chodzi o kwestie stroju.