Potrzebujesz pomocy przy rozliczaniu PIT-u?

Wraz z przyjściem 2016 roku, miliony podatników czeka obowiązek rozliczenia się z fiskusem za 2015 rok. Termin złożenia formularza PIT wszyscy znamy, aczkolwiek sporo osób zostawia to zobowiązanie na ostatnią chwilę. Narażając się na stres, gubimy się w tabelkach, mylimy pojęcia, a nierzadko miewamy kłopot z wyborem samego wniosku do rozliczenia swoich dochodów.

podatki

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

Zwykle wystarczy nam jeden wniosek, lecz bywają sytuacje w których oprócz trzech zasadniczych PIT-ów musimy złożyć również kilka załączników. Przykładem jest PIT 28, przeznaczony dla osób fizycznych, które uzyskały dochody z najmu lub dzierżawy. O tym, iż załącznikami do PIT 28 mogą być PIT-28A czy PIT-28B możemy dowiedzieć się z portalów podatkowych, których zadaniem jest pomaganie we właściwym wypełnianiu obowiązków podatkowych. Portal podatkowy – , zawiera szereg interesujących informacji dotyczących podatków, ale również umożliwia składanie formularzy drogą elektroniczną. Do rozliczania się z fiskusem online, zachęca Polaków co roku Ministerstwo Finansów. Złożenie PIT przez internet jest najszybszym sposobem wypełnienia oraz dostarczenia deklaracji podatkowej do urzędu skarbowego, co też zauważa coraz większa liczba podatników. Darmowe programy do rozliczania PIT-ów online są na tyle proste w obsłudze, iż poradzi sobie z nim nawet osoba, która na co dzień nie obsługuje komputera.

Zamieszczone w tym serwisie informacje są według Ciebie zbyt zdawkowe? Jeśli tak, to wejdź na stronę (https://www.foliograf.pl/kategorie_wpisow/co-nowego/), na której przeczytasz podobne tematy.

W razie niejasności, na każdym etapie wypełniania druku możemy uzyskać pomoc, jak krok po kroku odnaleźć się w programie.

rozliczenia online

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com

Aby wypełnić deklaracje podatkową, należy jedynie być użytkownikiem sieci i działać krok po kroku z objaśnioną na stronie instrukcją. Przejrzyste menu ułatwia rozliczenie nie niepokojąc się o to, że pominięte zostaną ważne informacje, które w poprawnie przygotowanym formularzu znaleźć się nie powinny – . Portal podatkowy zapewnia dostęp do zeznania podatkowego 24 godziny na dobę w dowolnej chwili z każdego miejsca na świecie.kliknij to radca prawny Wrocław radca prawny WrocławAby sprawdzić status własnego zeznania podatkowego, wystarczy tylko zarejestrować się w serwisie. Tylko tyle.