Co zrobić, by nie stracić na wraku?

Zgodnie z obowiązującymi w naszej ojczyźnie rozporządzeniami każdy pojazd powinien zostać zarejestrowany oraz ubezpieczony. I to bez względu na to, w jakim stanie się znajduje, czy nadaje się do jazdy i czy ktokolwiek z niego jeszcze korzysta. Odstępstwo od tejże reguły stanowią samochody zabytkowe – w tym przypadku ciągłość ubezpieczenia nie jest postulowana.

Auta osobowego nie można wyrejestrować (chociażby tymczasowo) po czym postawić w garażu „na lepsze czasy”.

Zaciekawił Ci się taki wpis? Jeśli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tutaj – ta witryna również na pewno przypadnie Ci do gustu.

Jeżeli nie chcemy płacić OC za „pożyczkom (zobacz pożyczki pod nieruchomość) na kołach”, pozostaje jedynie auto sprzedać lub oddać do auto złom w Poznaniu.

Kasacja pojazdów

Autor: KOMUnews
Źródło: http://www.flickr.com

W większości wypadków na powiązane z tym kłopoty napotykają posiadacze samochodów, które zostały rozbite, zaś ubezpieczyciele sklasyfikowali szkodę jako całkowitą. Jest tak dlatego, iż funkcjonujące na polskim rynku firmy ubezpieczeniowe nie mają w zwyczaju absorbować się wrakami. Gdy szkoda jest całkowita? W polskim prawie nie ma definicji całkowitej straty. Z zapisów kodeksu cywilnego wypływa jednak, iż w sytuacji, gdy przywrócenie stanu poprzedniego rzeczy jest nierealne czy wiąże się ze zbytnimi trudnościami, zaspokojenie roszczeń poszkodowanego ogranicza się do wypłaty zadośćuczynienia.

złomowanie pojazdów

Autor: free photos
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli pojazd nie przedstawia już żadnej wartości bądź pragniemy się go pozbyć możliwie szybko, to najprostszym rozwiązaniem jest oddanie go na auto złom Krosno – . Całe samochody przyjmowane są na ogół bezpłatnie, a częstokroć jeśli dostarczymy je tam własnym kosztem, możemy nawet liczyć na drobny bonus, na przykład w wysokości kilkuset złotych. Również w tym przypadku suma, jaką otrzymamy za auto, nie jest najistotniejsza. Stacja demontażu aut, do jakiej oddajemy pojazd, musi posiadać pełnomocnictwo wojewody do wydawania zaświadczeń o kasacji pojazdu. Tenże dokument jest niezbędny do wyrejestrowania auta! Posiadacz auta lub osoba przez niego upełnomocniona ma obowiązek pokazać do wglądu dowód osobisty, tablice rejestracyjne, kartę pojazdu (jeśli była wydana) lub zaświadczenie wystawione przez urząd komunikacji, jeżeli pierwotne poświadczenia zaginęły. Aut przekazanych do kasacja pojazdów Poznań nie możemy już powtórnie zarejestrować, większość tego typu jednostek rozbiera je na części, które następnie wyprzedaje.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*