Coś dla osób kochających alkohol, czyli w czym podawać poszczególne rodzaje drinków

Nawet najpiękniej nakryty stół wiele straci ze swojego perfekcyjnego wyglądu, kiedy ustawimy na nim alkohol w najzwyklejszej butelce. Taka zwykła butelka będzie stanowiła zbyt wyraźny kontrast dla pięknej zastawy. Powinno więc zastanowić się, czy nie rozsądniej będzie przelać alkohol do karafki.

Wybór karafek jest naprawdę duży. Znajdują się wśród nich zarówno karafki do wina, jak również karafki , które przeznaczone są do serwowania domowych nalewek, wódek, brandy czy whisky. Posiadają one rozmaite kształty, nie tylko owalne, ale również kwadratowe. Znajdują się wśród nich zarówno banalnie proste karafki , które wykonano ze zwykłego szkła, jak również i takie, które wykonane zostały z kryształu.

dobre wino

Autor: Council of Presidents
Źródło: http://www.flickr.com

Karafki do wina służą do serwowania wina czerwonego. Dokonując ich wyboru, pamiętajmy, aby zwrócić szczególną uwagę na to, jaki kształt ma ich dno – . Do wina polecane są karafki, które mają szerokie dno. Taki kształt dna gwarantuje mocniejsze dotlenienie wina i pozwala silniej uwolnić jego aromat. Oprócz karafek do wina na sklepowych półkach jest zaskakująco szeroki wybór karafek do wody i likierów.

Sprawdź ten link – znajdziesz w tym serwisie pokrewne wiadomości, więc to źródło (https://www.sweet-home.pl/666,cukiernia-warszawa-bemowo.html) prezentowanej tematyki na pewno także będzie warte Twojej uwagi.

W karafkach przeznaczonych na wodę bez obaw możemy podać również wina białe. Bardzo dużo alkoholi wytrąca na dnie butelki osad. Jeżeli więc podajemy go w karafce, to powinniśmy przelewać go niezwykle ostrożnie, tak, aby osad nie wypłynął z butelki. Zasady savoir-vivre mówią, że, podając wysokiej jakości alkohol, oryginalną butelkę ustawiamy na oddzielnym stoliku. Muszą pamiętać o tym ci, którzy pragną być uważany za znawców alkoholu.

Karafki do whisky muszą mieć dno w kształcie kwadratowym. Można w nich podawać tylko i wyłącznie whisky. Niezwykle często sprzedawane są one razem ze szklankami do serwowania tego szlachetnego trunku. Szklanki do whisky są niskie, ich cechą typową jest grube dno. Sprawdź ofertę: szklanki do whiskey

Szklanki do whisky można wykorzystywać nie tylko do podawania whisky, ale także do innych rodzajów alkoholu pod warunkiem, że serwuje się go z kostkami lodu. Tradycyjne szklanki, w których serwuje się whisky mają nawet własną nazwę. Nazywa się je mianem Old Fashion Glass. Pojemność szklanek do whisky jest bardzo różna, waha się od 170 do 280 mililitrów. W sprzedaży spotkamy również szklanki o nieco większej, wynoszącej 300 mililitrów pojemności. Można je wykorzystać do podawania napoi bez dodatku alkoholu. Cieszą się one zaskakująco dużą popularnością.