Własny sklep – co robić, aby mieć dużo zadowolonych klientów?

Otwierasz sklep spożywczy, a może odzieżowy? To oczywiście niezły pomysł na biznes. W końcu ludzie z pewnością nigdy nie przestaną robić zakupów. Jeśli więc będziesz oferował dobry towar najlepszej jakości, a przy tym w atrakcyjnej cenie, możesz liczyć na to, że nie zabraknie ci klientów i będzie ci się w miarę dobrze powodziło. Jeżeli jednak masz nadzieję na taki sukces, powinieneś na to najpierw zapracować.

Powinieneś przekonać mieszkające w pobliżu osoby, różnych potencjalnych klientów, że jest sens u ciebie kupować, że jesteś solidny, uczciwy i że na tle wszystkich innych sklepów warto się wybrać właśnie do twojego. Jednak z pewnością nie będzie to łatwe zadanie.

Porównaj:

reklama outdoor

Autor: ING Group
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim skup (skup rtv i agd warszawa) się na reklamie. Postaraj się, by było o tobie głośno. Dotyczy to szczególnie najbliższej okolicy. W końcu, jeżeli chodzi o dobór sklepów, w których robimy zakupy, decydujące jest najczęściej właśnie to, aby znajdowały się w pobliżu. Nikt z nas raczej nie jeździ po bułki, czy mleko na drugi koniec miasta, chyba że do marketu, który lubimy bądź w którym jest dość tanio. Ale zwykle wybieramy raczej sklepy, które zlokalizowane są po sąsiedzku.

Mamy zamiar Cię namówić do następnej strony, na której czeka na Ciebie mnóstwo fachowych wątków. Nie czekaj i po prostu kliknij link (http://www.zabudowy-samochodowe.pl/meble-warsztatowe/).

Dobrym sposobem na reklamę będą na pewno plakaty oraz ulotki. Zarówno jedne, jak i drugie możemy wydrukować na standardowej domowej drukarce, choć będą one lepszej jakości, jeżeli zyskam dostęp do profesjonalnego sprzętu. Jeżeli chodzi o plakaty, to porozwieszajmy je wszędzie w okolicy, niech każdy mieszkaniec je obejrzy. Rozdanie ulotek możemy powierzyć nastolatkom. Z pewnością chętnie sobie one w taki sposób dorobią. Zadbajmy również o to, by sklep był w pełni widoczny i to najlepiej z daleka. Dobrym pomysłem są chociażby litery podświetlane od tyłu, które każdy dostrzeże nie tylko w dzień, ale również w nocy.

Zobacz również –

O przyciągniecie klientów należy zadbać już od początku, od pierwszego dnia prowadzenia firmy. Jeśli będą oni zadowoleni, to później z całą pewnością do nas wrócą. Co zatem możemy zrobić? Warto przygotować atrakcyjne przeceny i promocje. Możemy także wymyślić ciekawe konkursy z drobnymi nagrodami, takimi jak na przykład naklejki. Grunt, żebyśmy dali się zauważyć (w pozytywny sposób) i zapamiętać, a z pewnością nie będziemy musieli się martwić o zalegający na magazynie asortyment.