Czy ma sens długoterminowy wynajem samochodu? Czy może lepiej skorzystać z leasingu? Sprawdź korzyści i wady obu opcji

Wynajem długoterminowy samochodów jest całkiem popularny w państwach zachodnich, natomiast Polsce już coraz częściej słyszy się o leasingu samochodu. Jednakże czy takie dwa pojęcia to jest to samo? Czym się różni leasing od tego typu wynajmu i co będzie lepsze?

Wynajem długoterminowy samochodów to płatne korzystanie z pojazdu na dłuższy okres czasu. Najemca w związku z tym zobowiązuje się płacić co miesiąc ustaloną kwotę za możliwość korzystania z auta. Cały zakres czasowy jak również innego rodzaju niezbędne informacje są regulowane przez umowę, jaka zawierana jest pomiędzy klientem a firmą, która udostępnia auto.

Zakończyłeś czytać ten tekst i myślisz o kolejnym? Nic bardziej prostego. Musisz jedynie najechać na ten link i jesteśmy tutaj.

Najczęściej podczas zawierania tego typu umowy, stawki będą lepsze dla klienta, który decyduje się na użytkowanie auta w dłuższej perspektywie.

auto

Autor: GPS 56
Źródło: http://www.flickr.com

Na pewno będą bardziej korzystne niż dla klienta, który wynajmuje auto na parę dni. Podczas korzystania z samochodu, w czasie trwania takiej umowy, najczęściej wypożyczalnia musi się zobowiązać do przestrzegania kilku kwestii. Pierwsza z nich to stała opieka nad pojazdem. Oznacza to, że dla przykładu wymiana ogumienia na zimowe, niezbędny przegląd jak i serwis pojazdu jest po stronie firmy, jaka udostępnia samochód. Jakaś awaria oraz mająca z nią związek naprawa, także stoi po stronie, jaka udostępnia pojazd. Można wymienić i kolejne kwestie, dajmy na to ubezpieczenie auta albo załatwienie pojazdu zastępczego w razie wypadku. We wszystkich takich sprawach firma, która świadczy wynajem długoterminowy samochodów jest zobowiązana do takiej usługi – sprawdź Volvo Broker. Wynajęcie pojazdu na długi termin jest tańszą alternatywą dla leasingu. Dzięki temu zyskuje wciąż większe grono zwolenników w naszym kraju. Na pewno jest to coraz bardziej popularna forma użytkowania samochodu w firmach, w których auto jest narzędziem pracy.

Oczywiście, że jak auto jest intensywnie eksploatowane, to wymaga okresowej wymiany. Tak więc, tańszy niż leasing wynajem długoterminowy, świetnie się sprawdza w tego typu przedsiębiorstwach, w jakich auto stale musi być sprawne. Koszty takiego wynajmu zależne są od kilku rzeczy. Głównie, od tego o czym była mowa wcześniej, to znaczy im dłuższy okres wynajmu, tym jest to bardziej korzystne. Kolejnym czynnikiem jest klasa samochodu, to znaczy im lepsza, tym więcej zapłacimy. Ważna jest też tak zwana kilometrówka, czyli im mniejszy limit zostanie ustalony, tym cena będzie bardziej atrakcyjna.