Jak legalnie pozbyć się można uszkodzonego lub starego samochodu, jak będzie wyglądać proces złomowania.

Dużą część poruszających się po ulicach naszych miast samochodów czeka jedno zakończenie, to znaczy złomowisko. Co prawda nieliczne egzemplarze będą sprzedane zagranicę i tam jeździć będą do końca swoich możliwości technicznych, a niektóre zostaną zabytkami w rękach kolekcjonerów, to cała reszta na pewno skończy w jeden sposób. A tak naprawdę złomowanie pojazdów krosno to na dzień dzisiejszy jedyna legalna możliwość na to, aby wycofać samochód z ruchu.

złom

Autor: spatz_2011
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli nie zrobi się tego, to nawet jeżeli auto nie będzie (http://www.s-performance.pl-kliknij nasz link) w stanie poruszać się samodzielnie, to niezbędne będzie płacenie za niego obowiązkowej polisy OC, a ewentualne zaprzestanie zakończyć się może poważnymi karami finansowymi. Dlatego też jeżeli ktoś jest właścicielem samochodu, jakiego koniec będzie już blisko, i będzie chciał całkowicie legalnie skończyć jego historię, to najlepszą opcją będzie pobliski auto sol drogowa złom Kraków. Zwłaszcza że obecnie wszystkie procedury można szybko załatwić, nie będą wymagać jakiegoś długiego czasu, a w rezultacie właściciel jeszcze będzie mógł na tym trochę zarobić.

samochód na złomowisku

Autor: Rosenwald
Źródło: http://www.flickr.com
Jak pokazuje praktyka, złomowanie pojazdów łódź nie będzie nastręczać żadnego problemu. Żeby przekazać swój samochód na złomowisko przeważnie wystarczy zrobić jeden telefon. Z autozłomu przysłana zostanie laweta, na którą będzie załadowany złomowany pojazd. Jeżeli będzie chodzić o sprawy formalne, to konieczne będzie przedstawienie dokumentów rejestracyjnych, karty pojazdu i dokumentu tożsamości właściciela. Po spisaniu umowy sprzedaży samochód zostanie zawieziony, a były już posiadacz zapewne dostanie jeszcze trochę złotówek. Ta ostatnia sprawa uzależniona będzie od wagi wraku. Przepisy określają, że jeżeli w oddawanym na złom pojeździe będzie brakować za dużo części, to za każdy brakujący kilogram trzeba będzie dopłacić. Żeby dokończyć formalności, należy się jeszcze z dokumentami udać do wydziału komunikacji i tam dokonać wyrejestrowania. Trzeba jednocześnie powiadomić firmę ubezpieczeniową o zdarzeniu, aby skończyć opłacanie obowiązkowej polisy OC.