Czy koniec to tak naprawdę nowy początek? Czasami tak istotnie jest, lecz jak to zrozumieć?

Powiada się, że schyłek to tak w istocie inny początek. Można tak rzec o wielu sprawach, jakie mają znaczenie na nasze życie. W najbardziej nam bliskim znaczeniu powiemy tak o życiu, które niby mija, natomiast wierzymy, iż coś czai się na samym końcu, jakieś inne, ale także życie. Wierzą w to z większym natężeniem ludzie wierzący, chociaż i wśród tych bardziej sceptycznych nie brakuje tych myśli. Z rzeczami sprawa jest raczej prostsza, bo łatwo możemy założyć drogę pospolitych rzeczy tuż po ich faktycznym końcu.

Weźmy na przykład taką kasację pojazdów bądź złomowanie aut. W tym miejscu nie ma miejsca na jakiekolwiek dywagacje, wóz po prostu trafia na złomowisko czy to poprzez skup (https://www.snmw.pl) aut czy skup samochodów, a może innym sposobem, po czym jest zezłomowane. Możemy jeszcze przed tym procesem wykorzystać dany samochód (zobacz zestaw naprawczy do opony) na mniejsze części. Skup aut we Wrocławiu i Okolicach. To znaczy, mimo że dany wóz nie jeździ i jest nadzwyczaj stary, to można z niego jeszcze skorzystać, czyli pobrać jakąś część. To można porównać do ciała człowieka. Po śmierci część ciała może być przydatna dla innych, żyjących. Przydaje się jakiś organ, który jest zdrowy i prawidłowo działa.

Z człowiekiem jest jednak tak, że należy prędko działać, w przeciwnym wypadku dany narząd może stracić swój „termin ważności” i niestety nikt z niego nie skorzysta. Z rzeczami jest inaczej, zdołają długo być na złomowisku i oczekiwać na swoje zezłomowanie.

kasacja pojazdów

Autor: free photos & art
Źródło: http://www.flickr.com

To nieprawda jednakowoż, że oddajemy swój wóz na skup lekką ręką. Przecież równie jak z ludźmi czy ze zwierzętami, tak do naszego wozu się mocno przyzwyczajamy i stanowimy z nim pewną silną i wyjątkowo stabilną więź. W związku z tym takie oddanie samochodu do kasacji po kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu długich latach użytkowana budzi w nas swego rodzaju ból.

Jak najbardziej,nie ma co się dziwić. Już tacy po prostu jesteśmy, że się przyzwyczajamy, zwłaszcza, że robimy inną rzecz, przydajemy każdej rzeczy garść cech ludzkich, powodując, że rozłąka jest tym bardziej trudne. Zobacz więcej na:

Jednakże, jesteśmy ludźmi i znamy także pojęcie kolei losu każdej rzeczy, więc wiemy doskonale, że wszelka rzecz, analogicznie jak nasze ludzkie życie, musi upłynąć. Zawsze natomiast w naszej głowie zostają fantastyczne wspomnienia, jak to podróżowaliśmy naszym samochodem po krętych drogach, jak jeździliśmy na urlop z całą familią czy jak otrzymywaliśmy kluczyki do kochanego samochodu.