Należy zapoznawać się z prawami i obowiązkami, które nam przysługują, gdyż jest to przydatne w codziennej pracy

Badania pokazują, że wielu uczniów szkół nie ma niezbędnej wiedzy w zakresie zagadnień prawnych, ekonomicznych i tym podobnych. Mimo że w placówkach edukacyjnych są prowadzone lekcje jak na przykład podstawy przedsiębiorczości, to jednak nie wystarczają one do tego, aby młody obywatel obecny na rynku pracy wiedział, co szczegółowo kryje się za różnymi obcobrzmiącymi nazwami, np. z obszaru prawnego. Nie warto zatem myśleć, że w czasie swojego życia młode osoby nadrobią zaległości, bowiem w praktyce okazuje się, że wielu z nich popełnia pod tym względem błędy również jako dojrzałe już osoby.

pracownicy

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo często jest więc i tak, że jako dorosłe osoby nie znamy chociażby obowiązujących praw pracowniczych i analizujemy czy skrócenie okresu wypowiedzenia (na blogu autora) w naszym przypadku mieści się w normach lub co robić, by móc ubiegać się o dodatkowe wolne. Niektórzy mają już na ten temat wiedzę, ale tak samo wiele osób nie wie co w takim wypadku robić. Co więc możemy zrobić, by było inaczej? Na pewno warto zainwestować pieniądze w kampanie reklamowe, jakie uświadamiałyby młodych i wszystkie nieobeznane osoby, że warto zapoznawać się z prawami i obowiązkami, które nas dotyczą, bowiem z takiego rozeznania wynikają wyłącznie same korzyści.

Pomocnym rozwiązaniem mogłyby być obowiązkowe kursy prowadzone przez firmy zatrudniające osoby na przeróżnych stanowiskach. Niekiedy proste umiejętności, typu oblicz netto z brutto, (odwiedź stronę) mogłyby nam zdecydowanie bardziej ułatwić życie, o ile wiem jak to zrobić.https://www.logintrade.pl/e-procurement (zobacz https://www.logintrade.pl/e-procurement)Nie ulega wątpliwości jednak, że nie każdy z nas jest w stanie sobie poradzić nawet z prostymi zadaniami tego typu.

Jeżeli jest tak, że znaleźliśmy się w bardzo złej sytuacji i sami nie wiemy, jak sobie dać radę, a w dodatku mamy niezbyt dobrego szefa, to dobrym pomysłem będzie udanie się do kancelarii prawniczej, gdzie dowiemy się, jakie prawa nam przysługują i co dokładnie możemy zrobić, aby rozwiązać swoje problemy, które się pojawiły. Innym razem nie wiemy, czy dana darowizna (zobacz darowizna od obojga rodziców sd-z2) obciążona będzie podatkiem, bądź też jak można w pełni legalnie sprzedać ziemię, którą posiadamy. Oczywistym jest, że nie będziemy wiedzieć wszystkiego, dlatego nie bójmy się pozyskiwać wiedzy z innych źródeł i pukać do drzwi fachowców, takich jak na przykład prawnicy.