Ubrania na stanowisku pracy

Kluczowym obowiązkiem przedsiębiorcy, jest ponoszenie odpowiedzialności za stan bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładzie, prowadzącej do stałych działań mających na celu całkowite wyeliminowanie wypadków. Kiedy na danym stanowisku wymagana jest odzież robocza, pracodawca może nałożyć sankcje na pracownika, który nie przestrzega norm dotyczących uniformu w miejscu pracy.

odzież ochronna i robocza

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com
Odzież robocza to rodzaj odzieży chroniącej dla pracowników: budownictwa, przemysłu maszynowego, rolnictwa, glazurników, malarzy itp. Jakie wymagania musi spełniać odzież robocza? Po pierwsze: musi chronić. Po drugie powinna być wytrzymała, czyli zachowywać swoje właściwości nawet po wielokrotnym praniu a także być odpowiednio dobrana do wykonywanej pracy.

Do najważniejszych elementów odzieży do pracy zaliczamy spodnie robocze, z których zwykle decydujemy się na tzw. ogrodniczki. Co nas skłania do tego wyboru? Przyczyn jest sporo. Po pierwsze, podniesiony karczek ogrodniczek zabezpiecza prywatną odzież przed zniszczeniem i zabrudzeniem oraz stanowi dodatkową w czasie chłodniejszych dni.

Poszukując wartych przeczytania materiałów, wejdź na na ten link. Naprawdę zalecamy tę ofertę (http://www.wroclaw-adwokat.pl/prawo-rodzinne-wroclaw-adwokat/), gdyż ona na pewno też zwabi Twoją uwagę.

Są także osoby, które preferują spodnie ogrodniczki z powodu wygodnych, wszytych gumek, które dają większy komfort w czasie pracy (nie uciskają pasa w czasie wykonywania zajęć).

Odzież robocza

Autor: TAFE SA Electrical Engineering
Źródło: http://www.flickr.com
Albowiem warunki pogodowe ulegają zmianie, pracownicy powinni być zaopatrzeni również w kurtki robocze. Należy zwrócić uwagę by wykonana była z wodoodpornej tkaniny, która zabezpiecza warunkami atmosferycznymi. W zależności od wykonywanej pracy możemy wybierać między wieloma fasonami i modelami.

Odzież roboczą stosuje się również w miejscach gdzie wymagana jest wyjątkowa czystość produktów. Na ogół do odzieży roboczej zaliczane są również ubrania jednorazowe. Ubrania robocze występują również jako odzież określająca daną profesje (np. odzież dla służby zdrowia czy odzież dla gastronomii).
Zapoznanie się pracownika z przepisami oraz zasadami bhp panującymi w zakładzie, powinno być potwierdzone na piśmie. Stanowi to dowód w momencie niespodziewanych wypadków czy dalszej kwestii odszkodowawczej.